11 kobiet – Karolina Guzik

with Brak komentarzy
11 kobiet

Karolina Guzik wydała swoją debiutancką książkę „11 kobiet. O czym inni nie chcą rozmawiać”. Składa się ona z kilkunastu niezwykłych wywiadów z kobietami, które przeżyły tragedię i opowiadają, jak walczą o każdy dzień.

11 kobiet

Książka opowiada historię kobiet, które przeszły wiele w swoim życiu, niestety takich zdarzeń, których nikt sobie ani innym nie życzy. W książce mowa o chorobach, śmierci, niepełnosprawności, stracie, bólu, bezsilności oraz o walce o każdy dzień. Co warto podkreślić każda z tych historii opowiada również o nadziei, że da się, że można, że znajduje się siły, kiedy tego wymaga okoliczność. Ale potrzebne też jest wsparcie ludzi, którzy są wokół.

Karolina Guzik napisała książkę, która nie jest łatwa, która porusza nieprzyjemne, chwilami ciężkie tematy. W świecie kolorów, uśmiechów i historii z happy edem, nie lubimy słuchać, że ktoś cierpi, że ma depresję, że przeżywa paraliżujący lęk. Warto o tym czytać, żeby się oswajać. Ale też żeby wiedzieć, że jeżeli coś podobnego nas spotka to jest nadzieja, można znaleźć pomoc, rozwiązanie, siłę.

Moja opinia

„11 kobiet .O czym inni nie chcą rozmawiać” to świetnie przeprowadzone wywiady, które bardzo dobrze się czyta. Karolina nie bała się zadawać trudnych pytań, ale też nie bała się prawdziwych odpowiedzi, które brutalnie pokazywały jak wygląda rzeczywistość.
Karolina Guzik dużą część swoich bohaterek poznała przez internet. W książce bohaterkami wywiadów są zwyczajne dziewczyny, które odważyły się opowiedzieć swoje niełatwe historie.
Pewnie część osób może się obruszyć, że po co to, trzeba takie rzeczy powinno zachować się w czterech ścianach, że od tego jest rodzina. Uważam, że warto wiedzieć, że nie jest się samemu ze swoimi problemami, że nie tylko my zmagamy się z trudnymi wydarzeniami. Warto mieć nadzieję, że da się to wszystko przeżyć ale też wiedzieć, gdzie można poszukać pomocy.