A ja żem jej powiedziała Katarzyna Nosowska

with Brak komentarzy

 

A ja żem jej powiedziała Katarzyna Nosowska

 

Pierwsza książka Katarzyny Nosowskiej „A ja żem jej powiedziała” to kolejna rzecz, którą ostatnio Kasia szokuje!
Solowa kariera, już na jesieni wyjdzie jej nowa, totalnie inna płyta. Od dobrych kilku miesięcy można w niezwykłej odsłonie zobaczyć Kasię Nosowską na instagramie, gdzie dzieli się swoim humorem, dystansem do świata i show biznesu. A teraz wydała książkę.

 

Co dowiemy się z książki „A ja żem jej powiedziała” o Katarzynie Nosowskiej?

 

Książka „A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej to zbiór kilkunastu felietonów, które poruszają różne tematy związany z życiem. Kasia pisze o takich zagadnieniach, jak otyłość, choroba alkoholowa, starość ale też miłość czy seks. Rozstrzał tematyczny jest ogromny. A jej wspólną cechą jest szczerość i opowiadanie o tych tematach według jej własnego doświadczenia i przemyśleń.

W książce, autorka sama przyznaje, że wszyscy dotąd postrzegali ją, jako osobę depresyjną, chodzącą ubraną na czarno i mającą tylko nostalgiczne myśli, rzadko uśmiechającą się.

Sama jestem sobie winna. W paru wywiadach wspomniałam, że lubię przy kawce podumać o śmierci, że przepadam za jesienią, no i noszę się na czarno. Rzadko bywam na salonach, a jeśli już, to rzęsami zamiatam parkiety, nie żartuję, nie kokietuję potencjalnych reklamodawców, nie konkuruję z muzyką, wyśpiewując śmiechem gamy. W opinii wielu jestem zatem Jekyllem doła, podczas gdy prywatnie znają mnie jako Hyde’a dowcipu, igraszki i swawoli.

Wielokrotnie w wywiadach, ale też w książce „A ja żem jej powiedziała” Katarzyna Nosowska podkreśla, że ma prawie 50 lat, nie wstydzi się tego, wręcz przeciwnie mam wrażenie, że jest z tym pogodzona, albo nawet zadowolona z tego?
Pięknie opisuje jesień życia:

Jesień życia jest piękne zaprojektowana przez naturę. Ciało się zmienia. Obserwujesz tę przemianę każdego dnia w lustrze. Ciało jest pojazdem, w którym przemieszczamy się po osi czasu. Pewnego dnia stanie. Chodzi o to, by wysiąść z niego bez żalu. Podziękować za wygodną przejażdżkę i pójść dalej o własnych siłach.

 

Jaka jest książka „A ja żem jej powiedziała” Katarzyna Nosowska?

Książka zawiera przemyślenia Kasi Nosowskiej. Od razu da się odczuć, że autorka wiele przeżyła, przemyślała i ma coś do powiedzenia w ważnych dla niej tematach. Miejscami chciałoby się, żeby te teksty nie były takie krótkie, żeby coś więcej zostało napisane. Najmniej podobają mi się wrzucone grafiki pomiędzy felietonami, cytat, zdanie, które wprowadza nas do danego tematu. Sama forma nie jest zła, ale wykonanie mnie osobiście nie zachwyca.
Dużym plusem jest audiobook, Katarzyna Nosowska sama go czyta, i robi to przebojowo. Nie jest to zwykłe odczytanie tekstu, ale odpowiednie akcentowanie ważnych zdań, przekazywanie ironii czy nutki uśmiechu.
Kasia, dzięki obecności na instagramie, wydaniu książki, pokazuje nam się z innej, nieznanej dotąd strony, ale bardzo ciekawej i interesującej!

 

Co mnie zachwyciło?

Zachwycił mnie język. Od razu czuć, że Kasia pracuje ze słowami, każde słowo znalazło się w tej książce nieprzypadkowo.

Sami zobaczcie, jak zgagę opisuje Kasia:

Wrota Zwieracza Dolnego Przełyku otwarte na oścież sprawiają, że kwaśne fale, wyrzucane miarowo, podmywają tereny położone wyżej, a przy sztormie docierają nawet do południowych krańców Półwyspu Języczka Gardłowego, wpływając nader niekorzystanie na stan środowiska naturalnego tego dawniej pięknego krajobrazu.

Wydawnictwo: Wielka Litera
Liczba stron: 208

 

Wakacje z książką – akcja społeczna

WAKACJE Z KSIĄŻKĄ

 

Wpis powstał  w ramach kampanii społecznej promującej czytelnictwo #wakacjezksiążką, zorganizowanej przez SAVE THE MAGIC MOMENTS oraz Klub Książki PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ.