Arabska Krucjata – Tanya Valko

with Brak komentarzy
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2016
 Liczba stron: 458

Kolejna książka Tanya Valko z arabskiej sagi po Arabska żona, Arabska córka, Arabska Krew oraz Arabska księżniczka. Dla wszystkich tych, którzy nie pamiętają co wydarzyło się w poprzednich częściach albo mają pierwszy raz styczność z sagą, warto wspomnieć, że najważniejsze momenty są w skrócie przypomniane, dzięki temu czytelnik nie czuje się zagubiony.

W sadze Tanya Valko poznajemy losy niezwykłych kobiet Doroty, Marysi i Darii oraz ich mężczyzn.
W „Arabskiej Krucjacie” w głównej mierze Darii losom poświęcona jest książka, która jest najmłodszą córką Doroty i siostrą Marysi.
W czasie lotu do Arabii Saudyjskiej Daria poznaje młodego, przystojnego Brytyjczyka, który od początku ją oczarował i sprawił, że w czasie podróży młoda dziewczyna opowiedziała mu losy swojej rodziny. Nieznajomy skutecznie wywarł na niej niesamowite wrażenie i ta pragnie kontynuować dalej niecodzienną znajomość. Nie słuchając niczyich rad, młoda kobieta zakochuje się po uszy w mężczyźnie, który jednego dnia jest romantycznym i niesamowitym kochankiem, a następnego bezwzględny i niebezpieczny. Niestety Daria jest zaślepiona miłością do niego i nie zauważa niczego podejrzanego, co powoduje, że pakuje się w niebezpieczną sytuację.

Jak można było się spodziewać, jaka matka taka córka, i również Daria nie mogła wieść prostego i spokojnego życia.

Tanya Valko opowiada swoją powieść tworząc cudowny świat, który czytelnik chłonie, jak powietrze i chce ciągle więcej i więcej. „Arabska Krucjata” jest taka sama, nie można się od powieści oderwać. Autorka losy swoich bohaterów wplata  tym razem wątki wydarzeń historii współczesnej. Nawiązuje do zamachów terrorystycznych i terrorystów, a jeden z nich również stał się bohaterem tej książki. Końcówka książki nie usatysfakcjonowała mnie, wręcz poirytowała, ale tym bardziej w większym napięciu czekam na kolejną część.

Opowieść o losach Polek trzyma w dużym napięciu i sprawia, że książkę czyta się szybko, a wiedza na temat krajów arabskich, kultury, społeczeństwa i różnic patrzenia na to wszystko z punktu widzenia Arabki a Polki dają dużo do myślenia.

Zapisz

Zapisz