Arabski mąż – Tanya Valko

with Brak komentarzy

Wydawnictwo Prószyński i S-ka , 2017
Liczba stron: 672

„Arabski mąż” to kolejna część arabskiej sagi (dotąd ukazały się: Arabska żona, Arabska córka, Arabska Krew, Arabska księżniczka oraz Arabska krucjata) opowiadające losy Polki Doroty oraz jej córek pół-polek pół-arabek Marysi i Darii.
W „Arabski mąż” autorka skupia się na losach Darii, młodszej córki Doroty, która dotąd wiodła spokojne życie, jednak zakochuje się bez pamięci i sprawia, że po ślubie z przystojnym mężczyzną odkrywa prawdę, która otwiera jej oczy na to, w jakiej sytuacji się znalazła.

Autorka dużo miejsca poświęca tematowi Państwa Islamskiego, jak działa, jacy bezwzględni ludzie go tworzą. „Arabski mąż” to najbardziej brutalna ze wszystkich część sagi, ale też temat podjęty w tej części stał się bardzo poważnym i ze względu na to co dzieje się obecnie na świecie, stał się bardzo bliski każdemu z nas.
Oczywiście nasze bohaterki, jak zawsze muszą wpakować się w kłopoty, i mamy szanse śledzić ich losy. Czy tym razem uda im się wyjść z opresji?

Tanya Valko w swoich książkach  bardzo mądrze opowiada czytelnikom losy stworzonych przez siebie bohaterów. Wątki, dotąd poboczne, epizodyczne, niby nic nie znaczące, w późniejszym etapie, w kolejnych częściach sagi, nabierają większego znaczenia i stają się kluczowymi i ważnymi. Autorka bardzo sprytnie i fajnie to komponuje i pokazuje, że jej książki są przemyślane i precyzyjnie dopracowane a tym samym ciekawe i sprawiające, że czytelnik musi być bardzo czujny przez całą powieść.

Tanya Valko pisze swoje książki w specyficzny sposób, wiemy, że pomimo bardzo poważnych, dramatycznych lub nawet tragicznych losów bohaterów, zawsze mam świadomość, że wszystko skończy się dobrze dla głównych bohaterów.
Mimo tarapatów Daria, Marysia i Dorota zawsze spadają na cztery łapy, choć los ich nie oszczędza.

Dla osób, które dotąd nie czytały innych części z arabskiej sagi, najlepszą opcją będzie przeczytanie jej od początku, ale jeśli nie chcą i interesują ich tylko książka „Arabski mąż” nie ma obawy, bowiem Autorka przez pierwsze kilkadziesiąt stron przypomina najważniejsze informacje na temat losów Polki i jej dwóch córek. Dla fanów sagi, z jednej strony może to być super przypomnienie dotychczasowych losów bohaterek zwłaszcza, że kolejne części wychodzą w odstępie roku, ale z drugiej strony dla miłośników, którzy doskonale pamiętają, może być lekko męczące ale to tylko chwila a później już mamy dalsze losy naszych ulubieńców.

Warto wspomnieć, że Tanya Valko zapowiedziała na przyszły rok kolejną książkę.

Zapisz