Bądź pewna siebie – Joanna Godecka

with Brak komentarzy

Bądź pewna siebie - Joanna Godecka

 

Książka Joanny Godeckiej „Bądź pewna siebie” przestawia najnowsze teorie psychologiczne połączone z doświadczeniem Autorki z jej gabinetu. Tworzą one kompleksowe źródło wiedzy do zwiększenia swojej samooceny i pewności siebie.

Na rynku wydawniczym dużo jest książek o tematyce pewności siebie. Autorzy tych książek w lepszy lub w gorszy sposób pokazują nam, jak zdobyć tę umiejętność. Niestety w większości przypadków są to pozycje, które nie spełniają naszych oczekiwań.

Książka Joanny Godeckiej „Bądź pewna siebie” to ponad 200 stron konkretnej wiedzy, przykładów i ćwiczeń, jak zdobyć tę umiejętność. Warto dodać, że to nie cecha charakteru, którą jedni dostali a inni nie, ale umiejętność, której każdy z nas może się nauczyć i udoskonalać. Pewność siebie i samoocenę można ćwiczyć, tak jak mięśnie na siłowni.

Książka „Bądź pewna siebie” Joanny Godeckiej podzielona jest na części. Autorka w pierwszej kolejności przeprowadza nas przez wiedzę teoretyczną z zakresu psychologii, np. uświadamia nas, że jednym z czynników, po którym można poznać, że samoocena zawodzi jest nieśmiałość:

Krajowi eksperci ostrożnie szacują liczbę nieśmiałych Polaków na 60 procent. Te dość znaczne różnice wynikają z modelu społecznego i wychowania. Wyższy wskaźnik w Japonii i Polsce wynika w pierwszym przypadku z obarczania dzieci nadmierną odpowiedzialnością i wysokich wymagań rodziców, w drugim z polsko-katolickiego etosu, który zaleca pokorę.

Na kolejnych stronach Joanna Godecka zachęca nas do zrobienia kilku ćwiczeń na podstawie, których będziemy wiedzieć z czym sami mamy największy problem i nad czym warto popracować i się skupić. Największy nacisk i najobszerniejsza część książki pokazuje nam różnego rodzaju metody oraz ćwiczenia, które pomogą nam zwiększyć pewność siebie. Jak poprzez ćwiczenia zmienić sposób myślenia o sobie, jak poradzić sobie z wewnętrznym krytykiem, jak zaprzyjaźnić się i poznać samego siebie. Na końcu książki Joanna Godecka „Bądź pewna siebie” zachęca nas do zrobienia 30 dniowego treningu ponoszącego naszą samoocenę.

Moim zdaniem jest to bardzo dobra książka dla wszystkich tych, których interesują przede wszystkim praktyczne sposoby na zmianę sposobu myślenia o sobie i zwiększenia pewności siebie. Ćwiczenia są bardzo dobrze wyjaśnione, trzeba poświęcić na nie zaledwie kilka minut dziennie, ponadto są urozmaicone i każdy z nas znajdzie takie, które przypadnie nam do gustu.

 

Wydawnictwo Muza
Liczba stron: 221