Bogaty Budda – Sylwia Kocoń

with Brak komentarzy
Bogaty Budda - Sylwia Kocoń

„Bogaty Budda. Bierz z życia to, co najlepsze” to nowe dziecko Sylwii Kocoń. Do tej pory autorka była znana między innymi z prowadzenia bloga i kursów rozwojowych online. W tym roku wydała swoją pierwszą książkę.

Bogaty budda płynie, żyjąc lekko i obficie. Świadomie zaprasza do swojego życia wszystko to, czego pragnie doświadczać w największym stopniu. Nie boi się przy tym nieprzyjemnych doznań, gdyż ich wykluczenie sprawia, że życie staje się niepełne. Bogaty Budda konsekwentnie praktykuje postawę otwartości na wszystko, co się w nim i wokół niego dzieje. Pozostaje równocześnie w stanie wewnętrznego spokoju i zachwyca się różnorodnością życia. Dzięki temu realizuje swoje pragnienia i coraz częściej postrzega każdy dzień jako źródło ekscytującej radości, prawdziwą ucztę obfitości.

Bogaty Budda – kto to?

W naszym społeczeństwie bogactwo zazwyczaj jest źle odbierane. Od dzieciństwa powtarzane jest nam, że należy być skromnym, niewiele oczekiwać i dobrym.
Sylwia Kocoń pokazuje nam każdy z nas ma swojego bogatego buddę. Trzeba się na niego otworzyć i go dostrzec.

Bogaty budda w Tobie to Twoja mądrość, otwartość i wolność.

Co w książce?

Autorka opisuje w swojej książce kilkanaście lat zdobytej wiedzy od różnych nauczycieli czy odbytym praktykom między innymi treningowi fal mózgowych alfa. Jak również doświadczeń własnych, oraz pracujących z nią klientów.
Książka podzielona jest na kilkanaście rozdziałów, zwierające wskazówki dotyczące obfitości i bogactwa życia. „Bogaty budda” opisuje między innymi nasze lęki, stereotypy, opory, presje społeczną, która uniemożliwia nam stać się w pełni otwartym. Sylwia Kocoń twardo stąpa po ziemi, dlatego w jej książce nie zabrakło też naukowych badań odnośnie myśli i energii.

Moja opinia

Książkę trzeba sobie dawkować. Jasne można ją przeczytać za jednym razem (nie ma z tym problemu), ale dużo treści, rozmyślań, wniosków może nam umknąć. Warto się w nią zagłębić i zastanowić, co dla nas pewne kwestię znaczą, z czym mamy problem, gdzie są nasze blokady.
Autorka przekonuje, że każdy z nas jeżeli włoży wysiłek, będzie otwarty na to co przynosi życie i codziennie będzie rozwijać się, będzie bogatym buddą. To wszystko jest w naszym zasięgu, ale oczywiście nic nie dzieje się samo i z dnia na dzień. A na pewno nie dlatego, że przeczytaliśmy tą książkę. „Bogaty Budda” jest świetnym dodatkiem, uzupełnieniem naszej drogi rozwoju. Drogowskazem, którym można podążać.
Książka dla tych, którzy chcą przybliżyć sobie te temat. Oczywiście nie każdy się zgodzi z Autorka, nie do każdego przemówi ta forma rozwoju. Na pewno polecam książkę, jako kolejny krok do zmian, inspirację, motywację ale również drogowskaz.