Bosko Nieidealna. Kreuj lepsze jutro – Jowita Trzaska

with 12 komentarzy

Wydawnictwo Jowita Trzaska, 2017

Liczba stron: 151

„Bosko nieidealna” Jowity Trzaska jest naprawdę nieidealna! Ale w żadnym wypadku nie jest gorsza, jest taka sama jak Ty czy ja.

Jowita odważyła się (tak odważyła bo mało kogo na to stać!) opowiedzieć o sobie w książce. Nie ma tam historii dziewczyny a później kobiety idealnej, która wszystko pięknie zrobiła, a ewentualne niepowodzenia były winą kogoś innego. Nie, tam bije szczerość i prawda. Jowita pokazuje, że jest taka sama, jak każda z nas, nieidealna. Wiele czytelniczek odnajdzie w jej historii, swoją własną historię. Nieodrobione lekcje historii ciągle wracały do Jowity w kolejnych etapach jej życia, ale podjęła ona walkę i trud o swoje szczęście.

A co najważniejsze Jowita nie zostawia swoich czytelników tylko ze swoją historią. „Bosko nieidealna” to nie poradnik, a może raczej połączenia prawdziwej i szczerej historii wraz z kilkoma wskazówkami, jak pogodzić się z przeszłością i pokochać siebie:

Książka skonstruowałam tak, abyś mógł wybrać, czy chcesz poznać wyłącznie historię moich życiowych zmagań (pierwsza część), czy również skorzystać ze wskazówek, które pomogą Ci uporać się z własnymi problemami i zyskać dodatkowe lata świadomego życia (druga część – inspiracje dotyczące tego jak przejść od samotności do spełnionego życia).

Czemu warto sięgnąć po tą książkę? Bo jest prawdziwa! Mało kto ma odwagę na taką szczerość, na pokazanie, jakie błędy popełnił, jaki jest niedoskonały w świecie, gdzie ciągle mówi się o ideałach, ale równocześnie, że można wyjść obronną ręką z życiowych perturbacji.

Na okładce możecie znaleźć informacje:

Jeżeli uważasz, że:

  • inni mają lepiej w życiu;
  • wszystko, co złe, przytrafia się właśnie Tobie;
  • niczego nie jesteś w stanie zrobić, bo Twój marny los jest zapisany w gwiazdach;
  • niczego nie osiągniesz w życiu, bo taki się urodziłeś;
  • jest już za późno, aby zawalczyć o swoje marzenia;

koniecznie przeczytaj tę książkę.

Książka zbudowana z dwóch części, pierwszej historii życia Jowity Trzaskiej, podzielonej na krótkie podrozdziały opisujące ważne etapy życia. Nie są spisane chronologicznie, ale to nie jest ważne i nie przeszkadza w odbiorze. Druga część to krótka teoria, wprowadzenie do tematu i zestaw praktycznych ćwiczeń  do przerobienia przez każdego z nas, jeśli pragniemy wprowadzić ważne zmiany w naszym życiu.