Czego najbardziej żałują umierający -Bronnie Ware

with Brak komentarzy
Czego najbardziej żałują umierający -Bronnie Ware

Śmierć to temat, który omijany jest szerokim łukiem, niewygodny, niestosowny, wszyscy czują się skrępowani, kiedy jest o nim mowa. Książka „Czego najbardziej żałują umierający” porusza ten trudny temat. W publikacji znajdziemy kilka ważnych przesłań czego najczęściej żałują umierający. Jest to o tyle ważna lektura, bo dowiadujemy się o rzeczach najbardziej istotnych, które docierają do nas w momencie, kiedy jest późno na zmiany.

Wszyscy kiedyś umrzemy. Ale zamiast się pogodzić ze śmiercią, staramy się ją ukrywać.

O czym książka ?

Książka „Czego najbardziej żałują umierający” Bronnie Ware przybliża nam losy autorki. Bronnie, w swoim życiu podejmowała różnych zajęć, szukając swojej drogi i satysfakcji. Autorka jest nietuzinkową postacią, która wiedzie ciekawe życie. Bronnie jest podróżniczką, nie potrafi długo być w tym samym miejscu. Nie ma stałego miejsca na świecie, za swój kąt często służy mieszkanie którym się opiekuje, na czas wyjazdu właścicieli, domy przyjaciół albo własne auto.
Między innymi pracowała przy osobach umierających, pomagając im, służąc, rozmawiając w ostatnich tygodniach ich życia. W swojej publikacji podzieliła się spostrzeżeniami, jakie usłyszała od ludzi umierających: czego najbardziej żałują umierając.

Czego najbardziej żałują umierający

  • Szkoda, że nie miałam odwagi żyć tak, jak chciałam, a nie tak, jak oczekiwali inni.
  • Szkoda, że tak dużo pracowałem.
  • Szkoda, że nie miałem odwagi okazywać uczuć.
  • Żałuję, że straciłam kontakt z przyjaciółmi.
  • Szkoda, że nie pozwoliłam sobie być szczęśliwa.

Moja opinia o książce

Książkę czytam się ciekawie, jak najbardziej napisana jest przystępnym językiem. Oprócz odpowiedzi na tytułowe pytanie, autorka opowiada też o swoich losach, przemyśleniach, zmianach w jej życiu. Książka dla wszystkich tych, którzy chcą się zainspirować . Myślę, że każdy będzie miał refleksje czytając punkty z listy rzeczy, których żałują umierający. Nie jest to łatwe zadanie żyć, tak jakby się chciało, albo tak żeby nie żałować, ale może warto popracować, żeby nie popełnić tych samych błędów co bohaterowie książki Bronnie Ware.