Droga Kasiu, jak żyć lepiej? – Katarzyna Miller

with Brak komentarzy
Droga Kasiu, jak żyć lepiej - Katarzyna Miller

Uwielbiam Katarzynę Miller, psycholożkę, która na swoim koncie ma już kilkadziesiąt książek. 
W swojej najnowszej książce „Droga Kasiu, jak żyć lepiej” Katarzyna Miller odpowiada na listy swoich czytelników.

Co w środku?

W książce „Droga Kasiu, jak żyć lepiej?” znajdziemy odpowiedzi na listy czytelników dotyczące następujących częstych dylematów i zapytań: co zrobić żeby było lepiej w relacjach z ludźmi, żeby było lepiej w pracy, żeby było lepiej w związku, żeby było lepiej w relacji ze sobą, żeby było lepiej w relacji z rodzicami, żeby było lepiej w relacji z dziećmi. 
Katarzyna Miller szczerze i na różne problemy próbuje przyjrzeć się problemowi, o którym piszą czytelnicy. Stara się, jak najlepiej odpowiedzieć na ich pytania, rozwikłać problem czy też znaleźć informacje napisane między słowami.

Droga Kasiu, jak żyć lepiej?

Bardzo podobała mi się ta forma poradnika. Oczywistym jest, że w ten sposób, Autorka nie jest w stanie nikomu pomóc, powiedzieć jak żyć. Na pewno jednak pokazała, gdzie może szukać źródła problemu, nad czym należy się skupić i nad czym popracować, gdzie można szukać pomocy itd. 
Myślę, że wiele osób w tych listach odnajdzie swoje problemy, swoje wątpliwości, rozterki. Czytelnicy mają też świadomość, że nie są sami, że na świecie jest więcej osób, które mają właśnie takie a nie inne problemy jak oni.

Moja opinia

Kasia Miller uwielbiam za jej bezpośredni język, nie owija w bawełnę, mówi tak jak jest i co myśli. Ale równocześnie w swoim przekazie daje bardzo dużo wsparcia, daje wiarę, że nawet w beznadziejnej (naszym zdaniem) sytuacji jest jakieś wyjście. I że warto pracować nad sobą, zadbać o swoje dobro, samoświadomość oraz miłość do siebie.