Ego – Lise Bourbeau

with Brak komentarzy
Ego. Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran - Lise Bourbeau

Wszyscy wiemy, że ego istnieje. Zdajemy sobie sprawę, że dużo może namieszać w naszym życiu. Ale czy umiemy je rozpoznać, kiedy do nas mówi? Czy w ogóle jest możliwość aby ono nie grało w naszym życiu głównych skrzypiec? Na te pytania na pewno znajdziemy odpowiedz w książce „Ego. Największa przeszkoda w leczeniu 5 ran” Lise Bourbeau

EGO

To właśnie on, nasz towarzysz codziennego dnia. W książce Lise Bourbeau można znaleźć bardzo dużo informacji i przykładów, jak bardo ego jest obecne w naszym życiu. Jak często to właśnie ono ma duży wpływ na nasze myśli, postawy, postępowanie, relacje.
Ego czerpie wiedzę z przeszłości, obawia się o przyszłość. Chce nas chronić przed popełnieniem błędów, przez zranieniem nas czy naszym cierpieniem.

Ego nie potrafi odczuwać cierpień duszy, gdyż żyje tylko dla siebie. Najbardziej satysfakcjonuje je posiadanie racji.

O czym książka?

Książka opisuje 5 ran: upokorzenie, porzucenie, zdrada, niesprawiedliwość i odrzucenie. Każdy z nas je posiada. Jedne silniej, drugiej mniej oddziałują na nas. Ego jest jedną z przeszkód w leczeniu tych pięciu ran. W świetny sposób książka uzmysławia nam, jak wielką rolą w naszym życiu odkrywa właśnie ono. Lise Bourbeau podaje w swojej książce bardzo dużo przykładów, konkretnych zdań, sformułowań, aby zwykły czytelnik mógł sobie łatwo zdać sprawę, że każdego dnia tych wypowiedzi jest bardzo dużo. Autorka pokazuje nam, jak małymi krokami możemy zmienić nasze myślenie, wyrzucić ze swojego życia niezdrowe nawykowe myślenie i postępowanie.
Książka dla wszystkich, którzy chcą uleczyć siebie, chcą jeszcze bardziej przybliżyć się do siebie.