Jak przestać się martwić i zacząć żyć – Dale Carnegie

with Brak komentarzy

Jak przestać się martwić i zacząć żyć - Dale Carnegie

Po książkę „Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale Carnegie sięgnęłam dzięki poleceniu Gosi z bloga Lady Margot.

Autor od początku swojej książki przekonuje, że martwienie się to nawyk, taki sam, jak palenie papierosów. Jeśli tylko będzie się chciało i włoży się w to odpowiednio dużo pracy i wysiłku można się go pozbyć.

 

Jak przestać się martwić i zacząć żyć?

W książce znajdziemy różnego rodzaju informacje, przykłady, analizy. Od rozłożenie na czynniki pierwsze samego zmartwienia, po techniki, sposoby na zmiany naszego nawyku. Kończąc na szalenie inspirujących opowieściach o ludziach, którzy pod wypływem różnych wydarzeń, przemyśleń, zmienili swoje życie. W konsekwencji czego przestali się martwić i zaczęli żyć. W książce „Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale Carnegie znajdziemy wiele inspirujących cytatów, pomysłów, zasad, jak się zmienić i jak uzdrowić nasze życie.

 

Zmartwienie najszybciej cię zniszczy nie podczas działania, ale gdy skończysz już wszystkie zajęcia danego dnia. Twoja wyobraźnia może wtedy wymknąć się spod kontroli i poodsuwać wszelkiego rodzaju rozwiązania oraz wyolbrzymiać każdą porażkę. W takich wypadkach twój umysł pracuje jak silnik bez oleju. Mknie do przodu i grozi zatarciem, a nawet rozerwaniem się na kawałki. Lekarstwem na zmartwienie jest więc robienie czegoś konstruktywnego.

Minusy

Dla mnie na minus (choć nie przyczyniło się to do złego odbioru książki) jest fakt, że książka pisana jest z perspektywy Amerykanów w czasie pierwszej połowie XX wieku. Myślę, że gdyby można było podać więcej przykładów ze współczesności oraz z polskimi bohaterami byłaby łatwiejsza do wczucia się w sytuację. Oczywiście ten minus nie powoduje, że książkę gorzej się odbiera, ale czasami można nie umieć się identyfikować z bohaterami książki.

Moja opinia o „Jak przestać się martwić i zacząć żyć”

Bardzo dobra książka dla wszystkich tych, którzy mają dość odczuwania skutków martwienia się. Niestety wiele badań wskazuje, że martwienie się, stres bardzo źle wpływa na kondycję naszego ciała i umysłu. Jeśli to wszystko trwa długo i permanentnie może prowadzić do wielu chorób.