Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem – Dale Carnegie

with Brak komentarzy
Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem - Dale Carnegie

„Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem” Dale Carnegie to kolejna pozycja, znanego i nieżyjącego już autora. Na blogu znajdziecie też recenzje świetnej pozycji „Jak przestać się martwić i zacząć żyć„.

Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem

Książkę nie napisał sam Dale Carnegie, w publikacji „poznasz przedstawione przez Dale’a Carnegie’ego, rozwinięte przez jego następców i stosowane przez miliony kobiet i mężczyzn zasady, jak kierować własnym nastawieniem wobec różnych sytuacji życiowych.”
W książce „Jak wieść wspaniałe życie i cieszyć się każdym dniem” autor zachęca nas do zastanowienia się, jaka jest nasza wizja i misja w życiu, jakie wartości są szczerze dla nas najistotniejsze. Dużo informacji znajdziemy, jak zmienić swoje podejście, aby życie stało się łatwiejsze, jak dbać o siebie, zmniejszyć stres. Jak zadbać o relacje z innymi osobami, jak czerpać radość z pracy, jak radzić sobie ze stresem albo konfliktami. Mieć bardziej satysfakcjonujące życie w całym jego aspekcie.
Książka zawiera kilka testów, podpowiedzi rozwiązań czy inspiracji.

Moja opinia

W książka jest interesująca. Jednak jest bardzo dużo tematów w niej zawarte, które moim zdaniem ze względu na objętość książki nie mogła zostać dostatecznie rozwinięta.
Początek książki nawiązuje do celów, misji i wizji. Oczywiście tutaj chodzi o człowieka, ale strasznie przypomina mi to opis każdej firmy, który właśnie od tych pojęć się zaczyna. Mowa też w książce o multitaskingu, niby wskazuje, że może być on niekorzystny ale jednak warto stosować. Niestety najnowsze badania pokazują, że wielozadaniowość wcale nie przynosi oczekiwanych oszczędności czasu, ani dokładnych wykonanych zadań. Gdyby Dale Carnegie jeszcze żył, możliwe że zmieniłby swoje zdanie na ten temat.