Jedz, śmiej się i walcz! – Joanna Jędrzejczyk, Jan Paszkowski

with Brak komentarzy
Jedz, śmiej się i walcz! - Joanna Jędrzejczyk, Jan Paszkowski

Joanna Jędrzejczyk mistrzyni sztuk walki na arenie międzynarodowej. Jan Paszkowski, kucharz, uczestnik programu MasterChef. Wspólnie połączyli siły i tak powstała książka kucharska „Jedz, śmiej się i walcz”. Procent ze sprzedaży książek przekazany zostanie na fundację onkologiczną.

Joanna Jędrzejczyk

Joanna napisała kilka słów o sobie, o jej początkach w karierze. Nie unika tematu przegranej walki. Pokazuje skąd znalazła siły, żeby wyciągnąć lekcję, podnieść się i iść dalej. Mistrzyni opowiada też o swojej pomocy dla fundacji, co jej to daje. Podkreśla, że poświęcony czas komuś jest o wiele cenniejszy niż pieniądze.

Przegrana różni się od porażki tym, że porażka to degradacja – nie dałam rady, jestem do niczego. Przegrana to doświadczenie, nauka, wzmocnienie.

Jedz, śmiej się i walcz!

Joanna Jędrzejczyk i Jan Paszkowski podkreślają, jak ważne jest odżywianie i celebrowanie jedzenia. Cieszenia się nim, delektowaniem. Mistrzyni bardzo dba o to. Sama przed każdą walką przez trzy miesiące jest na ścisłej diecie i nie może sobie pozwolić na przykład na pizze czy makarony.
Większość przepisów jest autorstwa Jana (znajdziemy w książce „Jedz, śmiej się i walcz!” kilka przepisów Joanny) oraz wszystkie zdjęcia dań.
Przepisy są podzielone na kilka kategorii: śniadaniowe klasyki, kanapki i inne mączne miłości, obiadowe zauroczenie (zupy, dania mięsne, wege), oraz przepisy Joanny. W sumie tych przepisów jest około 60.

Moja opinia

Książka jest w twardej okładce. Kartki są dość grube, ale na kolorze białym wydaje mi się, że ładniej zdjęcia by wyglądały. Same przepisy są dość proste i składniki do nich użyte każdy z nas ma w swojej lodówce. Nie ma podanego czasu przyrządzania każdej potrawy, ale z opisu wynika, że mogą one zająć około 30 minut. Super dodatkiem do książki są felietony Joanny. Przybliżają nam one sylwetkę Mistrzyni, to w co wierzy, co jest dla niej ważne.