Kiedy pozostaje żal – Lisa de Jong

with 1 komentarz

 

Wydawnictwo: Filia, 2017

                                                                                 Liczba stron: 384

Lisa de Jong „Kiedy pozostaje żal” to trzeci tom książki z serii Rain. Poprzednie to Kiedy pada deszcz i Kiedy wszystko się zmienia.
Tym razem autorka opowiada historię Rachel – kolejnej koleżanki Kate z Collage’u, która budzi się w szpitalu po wypadku, z poważnymi obrażeniami i brakiem pamięci z ostatnich kilkudziesięciu godzin sprzed wypadku. Jest zdruzgotana swoim stanem i totalnie nie umie sobie z nim poradzić. Dodatkowo dowiaduje się, że jej wieloletni chłopak, który brał udział w wypadku, zmarł, a to ona prowadziła auto.

Autorka opowiada nam o zmaganiach z poczuciem winy, brakiem pamięci, depresją młodej kobiety po traumatycznym przeżyciem. Kobieta na nowo musi sobie poukładać rozsypane życie, uczucia, plany na przyszłość, musi poradzić sobie z wyrzutami sumienia. Stara się poukładać swój świat a dodatkowo przypomnieć sobie albo odkryć co tak naprawdę się wydarzyło tamtego wieczoru, który doprowadził do wypadku i jej wielkiej stracie.

Lisa de Jong po raz kolejny porusza bardzo ważną kwestię, z którą wiele młodych osób musi sobie poradzić, jak strata najbliższych, zburzenie idealnych planów i zaczynania wszystkiego od początku.

Po trzeciej książce z serii schemat jakim operuje Lisa de Jong już jest znany, dzieje się tragedia w życiu młodej kobiety i młody chłopak ratuje ją z wielkiej opresji. Pomimo tego, że książka niesie dobre przesłanie, porusza ważne tematy, trochę zmęczona jestem schematem, którego jestem cały czas świadoma czytając książkę i wiele mnie nie zaskakuje. Brakuje mi tutaj po prostu jakieś świeżości. Książkę czyta się bardzo szybko i mimo trudne tematu dość przyjemnie i optymistycznie.

Zapisz