Kiedy wszystko się zmienia – Lisa de Jong

with Brak komentarzy
Wydawnictwo Filia
Liczba stron: 345

Głównymi bohaterami w „Kiedy wszystko się zmienia” Lisa de Jong są Drake Chambers i Emer.
Drake diabelnie przystojny rozgrywający w akademickiej drużynie, do którego wzdychają wszystkie dziewczyny. Ma marzenie, choć nie jest pewny czy to na pewno jego własne, żeby zostać zawodowym zawodnikiem i robi wszystko aby je spełnić. Każdą chwilę poświęca na treningi i czuje wielką odpowiedzialność na sobie.
Emer postanawia zostać psychologiem dziecięcym, bardzo dużo pracy musi włożyć w to, żeby spełnić swoje marzenia. Każdą wolną chwilę poświęca nauce i siedząc w bibliotece. Robi wszystko, aby utrzymać stypendium, które pozwoli jej zrealizować jej cel.

Przypadkowe spotkanie dwójki bohaterów dzień przed rozpoczęciem zajęć na studiach nie wróży, aby ta znajomość mogła przerodzić się w coś trwałego.
Emer zobaczyła z Drake tylko przystojniaka, który na pewno jest zarozumiały. A Drake zobaczył pewną siebie Emer, na której o dziwo nie robi wrażenie, jego przypakowana klata i sześciopak na brzuchu.
Dwoje skrytych w sobie ludzi, mających swoją trudną przeszłość, która odzywa się w najmniej oczekiwanym momencie. Czy poradzą sobie z ciężarem noszonym od dawna?

Niestety Autorka mnie zawiodła, jeżeli oczekiwaliście czegoś na poziomie i w stylu ostatniej powieści „Kiedy pada deszcz” to tutaj tego nie znajdziecie. Jak dla mnie jest tutaj sztampowy, amerykański scenariusz. Spotyka się dwoje młodych ludzi, którzy mają swoją przeszłość, swoje tajemnice, zakochują się w sobie i muszą stawić czoło rzeczywistości. „Kiedy pada deszcz” książka do mnie przemówiła bo miała ważne przesłanie, mówiła o ciężkim przeżyciu, jakim jest gwałt. Ale również sama historia była niesztampowa. A „Kiedy wszystko się zmienia” okazała się miłą lekturą na cudowny wieczór, którą z przyjemnością się przeczyta, ale po którym bardzo wiele się nie oczekuje. Fabuła książki jest przewidywalna, ale mimo wszystko dialogi i poszczególne akcje ciekawe, zwłaszcza zmagania bohaterów, jeden krok do przodu, dwa w tył.

Zapisz