Kobieta z blizną – Katarzyna Dacyszyn, Irena A. Stanisławska

with Brak komentarzy
Kobieta z blizną - Katarzyna Dacyszyn, Irena A. Stanisławska

„Kobieta z blizną” to historia Katarzyny Dacyszyn o zmaganiu się ze stalkingiem i walką o swoje zdrowie.

Kobieta z blizną

Książka „Kobieta z blizną” to opowieść o kobiecie, która jest ambitna, ma marzenia, ma pasuję i chce żyć pełnią życia. Przeszkadza jej w tym mężczyzna, który zaczyna ją prześladować, w internecie, później SMS-ami, śledząc ją na ulicy, żeby na końcu ją zaatakować.
Katarzyna Dacyszyn opowiada o swoim życiu, o swojej pracy, pasji, planach, marzeniach ale też o mężczyźnie, który jest stalkerem. Opowiada co wydarzyło się w sądzie, kiedy został wylany na nią kwas siarkowy i jak zaczęła się jej walka o życie i zdrowie. Przede wszystkim też walczyła o swój spokój.
Postanowiła podzielić się swoją niełatwą historią.

Moja opinia

Większość wydarzeń z książki dzieje się w Polsce. Pokazuje Polskie realia odnośnie policji, sądu, postępowania, ale również leczenia ciężkich przypadków poparzenia. Katarzyna Dacyszyn odważyła się opowiedzieć swoją historię, którą wstrząsa i daje dużo do myślenia.
Nie jest to powieść napisana aby przestraszyć czytelnika. Ale czytelnik łatwo może wczuć się w sytuację. Autorka podaje bardzo dużo szczegółów, obnaża swoje myśli, odczucia, zmagania często niełatwe i wstydliwe. Pokazuje realia, jakie ją spotkały.
Katarzyna Dacyszyn jest bardzo dzielną kobietą, która z całych sił walczyła i walczy o swoje marzenia, planuje, realizuje się i nie poddaje w codziennych trudnościach.
Powieść czyta się bardzo szybko, historia wciąga i jest interesująca, pomimo tragedii. Co jest dużym plusem Autorka opowiada o swoich przeżycia, zmaganiach z depresją, bezsennością. Pokazuje łzy, strach, poczucie nie mocy. Ale też wielką siłę, która ją mobilizuje do dalszej walki o siebie.