Lewy. Chłopak który zachwycił świat – Yvette Żółtowska-Darska

with 12 komentarzy

Wydawnictwo Burda, 2016
Liczba stron: 225

 

Robert Lewandowski to świetny piłkarz, który jest znany zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Pomimo młodego wieku zdążył zadziwić już niejednokrotnie i pewnie na tym nie zaprzestanie. Autorka książki pokusiła się o spisanie jego biografii, która została zaakceptowana przez samego Roberta oraz on sam udostępnił swoje zdjęcia z prywatnej kolejki.

W książce dowiadujemy się, że pasją do sportu zarazili Roberta i jego siostrę rodzice. Poświęcili dużo czasu, aby dzieci mogły wybrać i uprawiać sport, który był dla nich bardzo ważny. Równocześnie jednak pilnowali, aby wyniki w szkole były zadowalające. Zawsze byli pod ręką i wspomagali w podejmowaniu ważnych decyzji.

Na kartach książki możemy prześledzić karierę Roberta od pierwszych kroków aż do dnia dzisiejszego. Znajdziemy informacje, które zaciekawią każdego kibica piłki nożnej. Dokładny opis przebiegu najważniejszych meczy albo
momentów w meczu, które sprawiają że wspomnienia wracają i możemy znowu przeżywać te emocje.

Yvette napisała książkę, którą bardzo szybko się czyta, jednak według mnie za mocno chciała być blisko czytelnika
między innymi tłumacząc wymowę zagranicznych nazwisk, lub starając się prowadzić konwersację z czytelnikiem, co wywoływało czasem u mnie irytację:

– team (z angielskiego: zespół, wymawiaj: tim)

– Jak myślicie, poskutkowało? Oczywiście.

– Trochę kiepsko prawda?

– Na 15 minut przed końcem spotkania z boiska w atmosferze owacji schodzi Arkadiusz Milik. W jego miejsce wchodzi Sebastian Mila. Mila za Milika. Ładnie brzmi.

– Dlaczego? Ponieważ Jego historia to dowód na to, że mimo wielu porażek i przeciwności naprawdę można zachwycić świat i na dobre wejść do czołówki topowych piłkarzy. Robert od początku ciężko pracował.

 

Jeżeli szukacie w tej książce soczystych kąsków, informacji intymnych, plotek na temat jego małżeństwa z Anną
Lewandowską, to nic takiego nie znajdziecie. Autorka skupiła się na karierze Roberta i najważniejszych jego punktach w życiu.

Mam nadzieje, że poniższe zdjęcie nie jest jakimś proroctwem:

Lewy. Chłopak który zachwycił świat - Yvette Żółtowska-Darska

Zapisz