Małe wielkie rzeczy – Henry Fraser

with Brak komentarzy

Małe wielkie rzeczy - Henry Fraser

Henry Fraser w książce „Małe wielkie rzeczy” opisuje swoją historię. Jako siedemnastolatek uległ poważnemu wypadkowi, w skutek którego nie ma czucia od szyi w dół. Do tej pory wiódł życie sportowca, jak cała jego rodzina, a teraz postanowił przedstawić nam swoją historię, walkę, jaką stoczył z samym sobą po wypadku.

Małe wielkie rzeczy – o czym jest powieść

Książka „Małe wielkie rzeczy” przedstawia nam losy samego autora – Henrego Frasera. Powieść zaczyna się, od krótkiego wstępu, w którym dowiadujemy się kim był sam bohater i jakie życie wiódł przed nieszczęśliwym zdarzeniem. Henry ze szczegółami opisał sam moment wypadku, i wszystkie rzeczy, jakie działy się po tym fakcie. Nie oszczędza opisów swoich przeżyć i myśli. Pokazuje krok po kroku, jak wyglądała jego droga: wypadek, transport do szpitala, spotkanie z rodzicami, infekcje, transport do kraju, ciężka i długotrwała rehabilitacja. Po moment, jak radzi sobie obecnie.

Jeśli istnieje coś, czego nauczyłem się dzięki temu doświadczeniu, to jest tym świadomość, że porażka jest wyborem. Jeśli nakierujesz na coś swój umysł i pracujesz ciężko, by to osiągnąć, dasz radę przezwyciężyć strach i osiągniesz sukces. Odkryłem dzięki temu pewność siebie, o której nigdy nie wiedziałem, że ją mam.

Moja opinia

Dla wielu osób cała ta historia wyda się niewiarygodna, ale wydarzyła się naprawdę. Siły i hard ducha można pozazdrościć autorowi. Możemy brać lekcję od niego, jak przezwyciężać trudności, niedogodności, jak radzić sobie z własnymi problemami. Wytyczanie celów i ich realizacja jest jego wielką umiejętnością.

Jego recepta:

Zacznij od robienia tego, co konieczne, potem zrób to, co możliwe, a nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego.