Maszyna szczęścia – Katie Williams

with Brak komentarzy
Maszyna szczęścia - Katie Williams

Co zrobić żeby być szczęśliwym? Czy współcześnie dużo osób nie zadaje sobie takiego pytanie?
A gdyby była taka maszyna, która odpowie nam na to pytanie? W ciągu 5 minut, dzięki ślinie z ust i jednemu urządzeniu, powie nam np. żeby zacząć jeść więcej mandarynek albo żeby rozwieść się z żoną lub odetchnąć sobie palec wskazujący prawej dłoni. I już!
Szybkie, proste, dostępne od zaraz rady, które dzięki maszynie szczęścia przywrócą nam radość z życia.

O książce

Akcja książki dzieje się w 2035 roku. Pearl pracuje w firmie Apricity, która wymyśliła i obsługuje maszynę szczęścia. Od wielu lat główna bohaterka książki „Maszyna szczęścia” może przekazywać zainteresowanym informacje, które sprawią, że nie będą oni już nieszczęśliwi.
Jej syn za to ku rozpaczy matki, jest nieszczęśliwy ale nie zgadza się, żeby użyć maszyny, aby rozwiązać jego problemy. Autorka opowiada nam kilka historii pobocznych, które mają związek z główną bohaterką i z maszyną odpowiadającą na pytanie o szczęściu.

Maszyna szczęścia

A Ty sam chciałbyś spróbować dowiedzieć się, dzięki szybkiemu badaniu i super maszynie, co możesz zrobić, aby być szczęśliwy i wieść satysfakcjonujące życie? Ciekawie czy współcześnie, w Polsce, kiedy rynek farmakologiczny w ciąż rośnie. W czasie, kiedy możemy znaleźć tabletki na prawie każdy problem czy chorobę, byliby chętnie do takiego eksperymentu?

Moje zdanie

Pomysł na książkę całkiem niezły. Maszyna, która mówi co trzeba zrobić aby zyskać więcej satysfakcji z życia. Wątki poszczególnych bohaterów bardzo ciekawe ale brakuje mi połączenia z całą historią i innymi bohaterami. Pewne wydarzenia dzieją się i właściwie nie wiemy czemu i po co, nie widzimy reakcji pozostałych bohaterów i większego wpływu z tego powodu.
Książka ma duży potencjał historia nie jest banalna, bohaterowie różni i ciekawi ale brakuje mi elementu spinającego w całość.