Angielski na wesoło – Metoda Ilya Frank

with Brak komentarzy
Angielski na wesoło - Metoda Ilya Frank

Metoda Ilyi Franka czyli metoda edukacyjnego czytania  nie znałam, a przez ostatnie kilka tygodni miałam okazję poznać bliżej. Sprawdzenie metody Ilya Frank zaczęłam od książki „Angielski na wesoło”.

Metoda Ilya Frank

Czytanie w oryginale angielskich książek to jest marzenie wielu, ale jak sami wiemy to dość ciężkie wyzwanie. Z pomocą nam przychodzi nowa na rynku (ja jej nie znałam) metoda nauki. Metoda Ilya Frank to czytanie książek w oryginale, ale najpierw z drobną pomocą w tekście języku polskim, a później możliwość przeczytanie tego samego tekstu już w języku angielskim.

Metoda polega na specjalnej adaptacji treści w taki sposób że cała zawartość książki jest podzielona na akapity. Najpierw czytamy akapit, z wplecionym polskim tłumaczeniem i niektórymi gramatycznymi i fonetycznymi wyjaśnieniami. Następnie ten sam akapit czytamy już bez tłumaczenia, w oryginalnym języku, czyli „płyniemy bez asekuracji”.

Moja opinia

Pierwszy raz miałam okazję poznać Metoda Ilya Frank. Zanim napisałam tą recenzję, wypróbowałam ją na sobie.
Wielką zaletą tej książki i metody Ilya Frank jest podział na małe fragmenty, dosłownie maksymalnie kilka zdań do tłumaczenia.
Wadą niewątpliwie jest to, że brakuje zwłaszcza przy trudniejszych słówkach zapisu, jak się je wypowiada.

Na stronie wydawnictwa znajdziemy informacje:

sekret jej skuteczności nie polega na nauce, ale na przyzwyczajaniu się do języka. Następuje to w sposób automatyczny, na poziomie podświadomym, przy okazji.

Angielski na wesoło

„Angielski na wesoło” to krótkie, śmieszne historyjki, które rozbawią, sprawią, że pojawia sie uśmiech na twarzy w czasie czytania. Każda historyjka jest na inny temat, więc każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Przyjemność czytania sprawia też, że nie ma nudy w związku z różnorodnością i nie wiemy o czym za chwilę będziemy czytać.