Milion cudownych listów – Jodi Ann Bickley

with Brak komentarzy

 

Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 272

Jodi Ann Bickley w „Milionie cudownych listów” opowiada swoją historię. Pomimo młodego wieku życie ją nie oszczędzało, a kiedy już myślała, że jest szczęśliwa zachorowała na zapalenie mózgu, najprawdopodobniej po ukąszeniu przez kleszcza.
Po wielu tygodniach w szpitalu, gdzie lekarze odratowali ją, nastały miesiące, które musiała spędzić w domu, bo nie była zdolna do pracy lub większego wysiłku. W momencie, kiedy już bardzo miała wszystkiego dość, miała najgorsze myśli, w przebłysku ratunku naszła ją myśl, że może takich, jak ona jest więcej na świecie, a że zawsze lubiła pisać, postanowiła otworzyć stronę z projektem https://onemillionlovelyletters.com/ (strona do tej pory działa!) i wyśle list do każdego kto do niej napisze, że tego potrzebuje i chce, taki prawdziwy, odręczny, który przyniesie listonosz. Zawrze w nim słowa, która na pewno odbiorca chciałby przeczytać.

Cudowny list to koło ratunkowe dla wszystkich, którzy cierpią i zmagają się z trudnościami, ale zamiast dać za wygraną, chcą o siebie walczyć.

Jodi nie twierdzi, że umie pomóc wszystkim, że jest specjalistą, ale jej sukces to szczerość, prostota, i zanim odpisze na jakiś list, wyobraża sobie co musi czuć osoba, która prosi ją o pomoc, i jakie słowa mogłyby dać ukojenie.

Książka napisana jest przystępnym językiem, nie jest to jakieś dzieło literackie pod względem stylu i języka, ale jest prawdziwą historią, która podnosi na duchu i sprawia, że dostajemy kopa do dalszego życia, działania, zmian.

Jodi w swojej książce napisała specjalny list do każdego czytelnika. A ja postanowiłam go umieścić również tutaj, bo piękne misje i projekty trzeba przesyłać dalej, aby każdy kto choć przez chwile ma gorszy czas, choruje, gorzej się czuje, wiedział, że nie jest sam!

 

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Te list jest do Ciebie. Tak, do Ciebie, czytelnika tej książki. Jest do Ciebie, jeśli miałeś ciężki tydzień. Jeśli wydaje Ci się, że ciągle zbierają się nad tobą burzowe chmury, jeśli czujesz się niewidzialny, jeśli masz mnóstwo przyjaciół, ale zawsze jesteś samotny. Jeśli potrzebujesz, żeby świat chociaż na sekundę przestał wirować, bo nie możesz za nim nadążyć. Jeśli wciąż powierzasz serce niewłaściwym osobom. Jeśli ciągle dajesz ludziom kolejną szansę. Jeśli straciłeś nadzieję, czujesz się zagubiony ale uważasz, że wszystko zepsułeś. Jeśli wolałbyś się już nie obudzić, jeśli straciłeś z oczy metę, jeśli masz złamane serce – piszę właśnie do Ciebie. Jeśli pomagasz się wszystkim pozbierać, ale sam nie umiesz przeboleć jakiejś straty. Jeśli masz wrażenie, że nigdy jej nie przebolejesz, jeśli za długo o kimś myślisz, jeśli zawsze o wszystko się obwiniasz.
Posłuchaj. Jesteś kimś niezwykłym. Sprawiasz, że nasz świat staje się odrobinę piękniejszy, wiec w imieniu całego świata chciałabym Ci podziękować. Pielęgnuj w sobie dziecięcą ciekawość. Masz tak ogromny potencjał, a przed tobą jeszcze wiele pracy. Spisz listę tego, co chcesz osiągnąć – ważnych celów i błahostek. I odhacz na niej wszystkie punkty! Masz na to czas. Często tak długo martwimy się brakiem czasu, że nie zdajemy sobie sprawy, ile go marnujemy. A czasu zawsze wystarczy. Nie musisz codziennie robić czegoś, co Cię przeraża – panika psuje zabawę – za to codziennie rób coś, co Cię uszczęśliwia. Nie musi to być nic wielkiego – po prostu to zrób! Bo kiedy się uśmiechasz, wyglądasz naprawdę przepięknie.
Jesteś cudownym w każdym calu. Uwierz mi – na całej tej planecie nie ma nikogo takiego jak Ty. Jesteś wyjątkowy. Nie myśl, że każdego dnia musisz przenosić góry, żeby być coś warty – czasem wystarczy, że otworzysz oczy. Nie ma nikogo, kto zasługuje na szczęście bardziej niż Ty.
Wystarczy, że jesteś.
Serdeczność
Jodi x

Zapisz