Milion nowych chwil – Katherine Center

with Brak komentarzy
Milion nowych chwil - Katherine Center

Scenariusz znany nam wszystkim. Idealne życie, narzeczony, wymarzona praca, spełnianie marzeń. I nagle coś idzie źle. „Milion nowych chwil” Katherine Center to jednak z takich powieści. Czemu jednak uważam, że warta jest uwagi? Sami zobaczcie.

O czym jest?

Najnowsza książka Katherine Center opowiada o Margaret Jacobsen, która miała wszystko o czym większość z nas marzy: stabilność, partnera, rodzinę, pracę. Pewnego dnia wydarza się wypadek, od momentu którego, w życiu bohaterki zmienia się diametralnie wszystko.
Świat nie jest idealny, również w przypadku naszej bohaterki. Rodzinna tajemnica, o której Margaret nie miała pojęcia, dodatkowo mogą nie ułatwić sprawy.

Milion nowych chwil

Książka na pewno robi duże wrażenie, nie tyle samą historią czy fabułą, ale siłą bohaterki, która zostaje zmuszona do zmierzenia się z nową rzeczywistością. Autorka pokazuje cały przekrój emocji: radość, lęk, strach, determinacja, zniechęcenie. „Milion nowych chwil” zachęca do walki, nadziei, nie poddawania się, choć nie ukrywa, że to wszystko nie jest łatwe czy przyjemne ale możliwe.

Postanowiłam, że pozwolę się zmotywować. Sporządziłam listę powodów, dla których warto mieć nadzieję. Zmusiłam się, by spojrzeć w niebo i zobaczyć kolor zielony.

Moja opinia

Katherine Center pokazuje swoją główną bohaterkę z różnych stron. Nie pomija negatywnych cech, czy słabości. Dzięki temu Margaret staje się nam bliższa i realna. Akcja książki, jest napisana watko, nie ma momentów, w których czytelnik się nudzi. Pomimo tego, że książka opisuje trudny etap życia głównego bohatera, książkę „Milion nowych chwil” czyta się lekko i czuć w niej ciepło i nadzieję.