Mindfulness w 10 minut – S.J. Scott, Barrie Davenport

with Brak komentarzy
Mindfulness w 10 minut - S.J. Scott, Barrie Davenport

Bardzo modne i często używane słowo MINDFULNESS, przez psychologów, coachów i w wielu korporacjach, ale nie tylko. Zastanawiam się czy tak naprawdę wiemy co to znaczy „być tu i teraz”? Książka zachęca nas do prostych zmian nawyków abyśmy mogli nauczyć się większej uważności i świadomości.

Co to jest mindfulness?

Mindfulness czyli być tu i teraz. Oznacza celowe skupianie swojej uwagi i świadome kierowanie swojej świadomości na to, co robisz albo myślisz w danej chwili.

Oznacza, że stajesz się celowo świadomy chwili obecnej, zwracając dużą uwagę na własne uczucia, myśli i to, co odbierasz za pomocą zmysłów.

O czym książka?

Książka zawiera 71 prostych nawyków, które każdy z nas może wprowadzić do swojego życia. Oczywiście wprowadzenie każdego z nich zajęłoby w ciągu każdej doby, dobrych kilka godzin. Autorzy zachęcają do wybrania kilku, które najbardziej nam się spodobają. Każdy z tych nawyków jest dobrze opisany. Na przykład „Świadomie ściel łóżko”:

Jeżeli chcesz zmienić świat, zacznij od pościelenia swojego łóżka. Jeśli będziesz to robić każdego ranka, wykonasz pierwsze zadanie ze swojej listy na dany dzień. To da Ci poczucie dumy i zachęci do wykonania następnego zadania, a potem następnego i następnego. A pod koniec dnia to jedno wykonane zadanie zmieni się w wiele wykonanych zadań.

Innym cudownym i jakże prostych nawykiem może być „Uśmiechnij się do swojego odbicie w lustrze”. Proste czynności, które nie wymagają od nas wiele energii i pracy, a przynoszą wiele korzyści dla nas.

Moja opinia o „Mindfulness w 10 minut”

Pragniesz rozpocząć bardziej świadome życie, ale obawiasz się, że nie dasz sobie rady? Nie wiesz od czego zacząć, albo masz obawy czy w swoim zabieganym życiu, znajdziesz na to chwilę? Ta książka jest dla Ciebie! W książce zdefiniowane jest co to jest mindfulness. A co najważniejsze Autorzy w swojej książce przedstawili 71 prostych nawyków, które pomogą żyć tu i teraz. Każdy czytelnik może sobie wybrać, jakie nawyki są mu najbliższe, które chce wprowadzić, albo zainspirować się i stworzyć swoje własne. Każdy nawyk, jest bardzo dobrze opisany, wytłumaczone jest czemu warto go wprowadzić, jak to zrobić, na co zwrócić uwagę.
Książkę polecam dla każdego kto chciałby zagłębić tą tematykę i rozpocząć ciekawą przygodę z mindfulness.