Modelka – Zuzanna Bijoch

with 9 komentarzy

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska, 2017
Liczba stron: 240

 

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca modelki? Większość z nas ma wyobrażenie o tym, że piękne kobiety podróżują sobie, mają czas na zwiedzanie, w kilka godzin robią sesję, przy której asystuje jej sztab ludzi tylko po to, żeby wyglądała pięknie. Może podziwiać siebie w największych magazynach, może udzielać wywiadów, być sławna i bogata. Prawda?

A jak wygląda szara rzeczywistość każdej z nich? z dala od domu, od rodziny, w ciągłych rozjazdach, żyjąc na walizkach?

Zuzanna w oparciu o własne doświadczenia, napisała interesującą książkę „Modelka”. Po przeczytaniu kilku kartek daje się odczuć, że Zuzanna nie jest zawodową powieściopisarką, ale mimo to jej powieść czyta się sprawnie. Można z niej dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tym, jak faktycznie wygląda praca i życie modelek.

Powieść rozpoczyna się od początków wejścia w świat modelingu Zuzanny i jej siostry, choć jak sama autorka podkreśla nie jest to jej autobiografia, jednak część faktów z jej życia się zgadza z główną bohaterką powieści.

Dla kogo jest ta książka? Dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co tak naprawdę oznacza być modelką, jaka dokładnie praca się z tym łączy, i jak odporną trzeba być osobą, żeby nie zginąć w świecie pełnych fleszy i pokus.

 • Raczej nie sięgnęłabym po tę pozycję, ale dla pasjonatek mody i świata modelingu książka z pewnością będzie bardzo interesująca. 🙂

 • Trochę krótka ta opinia, żeby stwierdzić czy książka jest ciekawa. Świat modelingu jest niezwykle zawiły i wymaga ciężkiej pracy. Modelki są uważane często za mało inteligentne, a tak naprawdę muszą wykazać się znajomością języków obcych, umiejętnością dostosowania się do różnych nietypowych sytuacji oraz niezwykłą siłą woli.

 • Nie miałam pojęcia, że Zuzanna wydała książkę. Bardzo jestem jej ciekawa, bo uwielbiam książki, które opowiadają o świecie mody. Czyli że muszę po nią sięgnąć 🙂

 • Czytałam! Nawet dokładnie przedwczoraj skończyłam i ulżyło mi jak przeczytałam, że to nie autobiografia Zuzy, bo zasmucił mnie ostatni fragment książki z Nicolasem… ale z drugiej strony, jak sama podkreśla, nic nie skłamała..

 • Renata

  Fajnie jest tak przelać swoje myśli na papier, ale ta książka jest raczej nie dla mnie.

 • Kurczę, szczerz mówiąc nie przepadam za książkami celebrytów. Zostawmy pisanie książek odpowiednim ludziom

 • Szaman Shamansky

  Ta książka pewnie będzie szczególnie ciekawa dla facetów,którzy chcą się umawiać z modelkami

 • Grafy w podróży

  Żeby jeszcze zdobyła się na odwagę i poruszyła temat diety. To największy problem tego zawodu.

 • Olga Dąbrowska

  Jakoś nie pociągają mnie takie książki, chociaż Zuzię bardzo lubię.