Modelka – Zuzanna Bijoch

with 9 komentarzy

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska, 2017
Liczba stron: 240

 

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda praca modelki? Większość z nas ma wyobrażenie o tym, że piękne kobiety podróżują sobie, mają czas na zwiedzanie, w kilka godzin robią sesję, przy której asystuje jej sztab ludzi tylko po to, żeby wyglądała pięknie. Może podziwiać siebie w największych magazynach, może udzielać wywiadów, być sławna i bogata. Prawda?

A jak wygląda szara rzeczywistość każdej z nich? z dala od domu, od rodziny, w ciągłych rozjazdach, żyjąc na walizkach?

Zuzanna w oparciu o własne doświadczenia, napisała interesującą książkę „Modelka”. Po przeczytaniu kilku kartek daje się odczuć, że Zuzanna nie jest zawodową powieściopisarką, ale mimo to jej powieść czyta się sprawnie. Można z niej dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tym, jak faktycznie wygląda praca i życie modelek.

Powieść rozpoczyna się od początków wejścia w świat modelingu Zuzanny i jej siostry, choć jak sama autorka podkreśla nie jest to jej autobiografia, jednak część faktów z jej życia się zgadza z główną bohaterką powieści.

Dla kogo jest ta książka? Dla wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, co tak naprawdę oznacza być modelką, jaka dokładnie praca się z tym łączy, i jak odporną trzeba być osobą, żeby nie zginąć w świecie pełnych fleszy i pokus.