Moja droga do nowego życia – Dominika Gwit

with 6 komentarzy

 

Wydawnictwo Muza
Liczba stron: 163

Dominika Gwit w książce opisuje swoją walkę ze zbędnymi kilogramami. Pokazuje, gdzie i dlaczego mogą leżeć jej początki otyłości. Tak samo, jak bohaterka, wiele kobiet przez długi czas nie widzą żadnego problemu ze swoją wagą. Dominika w swoim życiu miała bardzo dużo prób podjęcia diet, ćwiczeń, zmiany sposobu odżywiania się i życia. Ale bardzo często po dość niedługim czasie wysiłki zostają zaprzestane.
Wiele kobiet zmaga się z tymi problemami, dużo z nich na pewno znajdzie wiele wspólnych cech z Autorką. Wszyscy znajdujemy wymówki, żeby czegoś nie zrobić, zwłaszcza czegoś co uważamy za przyjemność i bardzo trudno nam się jest z tym rozstać, jak np. z jedzeniem.  Dominika podkreśla, że głównym powodem, dla którego ostatecznie powiedziała sobie, że czas zawalczyć o siebie był moment, kiedy jej waga przekroczyła trzy cyfry. Podjęła decyzje, że już czas zadbać o swoje zdrowie. Na dalszych kartkach książki Dominika dokładnie opisuje jak zmieniła swoje przyzwyczajenia, dietę, jak zaczęła o siebie dbać trenować. Wielokrotnie powtarzała, że dzięki temu, że byli koło niej przyjaciele i rodzina miała siłę żeby walczyć, a w momentach załamania zawsze dodawali jej otuchy albo
kopniaka do dalszego działania.

Myślę, że książka może być mobilizująca dla bardzo dużej ilości kobiet, które z własnej wygody i lenistwa a może też niewiedzy, doprowadzają swoje ciało do otyłości a co za tym idzie narażają bardzo mocno swoje zdrowie.
W książce niestety są informacje, fakty i przemyślenia Autorki, które kilkukrotnie są powtarzane. Dla osoby, która czyta książkę od razu w całości jest to dość męczące.

Warto zaznaczyć, że Dominika wykazała się dużą odwagą opisując dość drobiazgowo elementy związane ze swoją
otyłością i cały proces zmagania się z nim. Najważniejsze jak sama autorka podkreśla, jest dojście do momentu, w którym samemu się siebie akceptuje.

Zapisz

 • Anonimowy

  Ogromny szacunek dla niej i czapki z głów 🙂
  #Dominik

 • Piotr

  Podziwiam takie osoby 🙂

 • Fajnie, że o książce piszesz, bo jej nie znałam. Zachęciłaś mnie, by po nią sięgnąć. Dzięki 🙂

 • pierwsze słysze o tej ksiazce ale chyba sie skusze na jej zakup 🙂

  http://wooho11.blogspot.com/ – Zapraszam <3 Jeśli Ci się spodoba zaobserwuj – na pewno się odwdzięczę <3

 • Właśnie ten temat też Dominika przedstawia w swojej książce. i to jest szukanie wagi, w której czuje się dobrze, sobą.

 • Ostatnio czytałam, że niestety Dominika ciągle ma problemy z dużymi wahaniami wagi, więc niestety problem nie został rozwiązany na dłuższą metę.