Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj

with Brak komentarzy

Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj

Wiele ludzi nie zastanawia się wiele nad swoim życiem. Praca, dom, rodzina, przyjaciele. Świat pędzi coraz szybciej, nie ma czasu na refleksje. A co byśmy zrobili, gdyby okazało się że zostało nam trzy miesiące życia? Na co byśmy poświęcili ten czas?

Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj

Są momenty w naszym życiu, kiedy świat nas przytłacza, kiedy mamy go dość. Zdarzają się również momenty, w których decydujemy się na ostatni krok. Tak zaczyna się historia Iris. Iris zostaje sama na tym świecie. Nie ma partnera, jej rodzice niedawno zginęli w wypadku samochodowym, a obecna praca w ogóle jej nie uszczęśliwia. Pewnego dnia ma już totalnie dość, myśli o rzuceniu się pod pociąg, dzieje się coś niezwykłego. Znajduje kawiarnie „Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj”.  W środku znajduje się sześć magicznych stolików, które zmienią Iris.

⠀⠀⠀

Moja opinia

„Najlepsze miejsce na świecie jest właśnie tutaj” to połączenie powieści i poradnika i pomimo, że książka nie jest wielkich rozmiarów zawarto się w niej to co najważniejsze. Autorzy połączyli w nieodczuwalny sposób: opowiadanie o dziewczynie, z poradami życiowymi. Warto zaznaczyć, że te porady nie odnoszą się tylko do osób, które są obecnie w gorszej kondycji emocjonalnej. Prawdy zawarte w książce są uniwersalne i dające każdemu do myślenia.

Cytaty, które zostaną ze mną na dłużej

Naukowcy twierdzą, że w ciągu dnia w naszej głowie powstaje około sześćdziesięciu tysięcy myśli. Pozytywnych i negatywnych, powierzchownych i głębokich. Nie trzeba ich oceniać, są jak przepływające obłoki. Odpowiadamy za to, co robimy, nie za to, o czym myślimy. Dlatego każdej dręczącej cię myśli przyklej etykietkę „myśl” i pozwól, by odpłynęła.

DOBRE WIADOMOŚCI Nigdy o tym nie zapominaj: każde uczucie ma swoją odwrotność. Jeśli czujesz się przygnębiony, to dowód, że można być też zadowolonym. To dobra wiadomość. Kiedy czujesz się samotny, zdajesz sobie sprawę, że dobrze jest mieć towarzystwo. To dobra wiadomość. Musi cię coś zaboleć, żebyś docenił szczęście, jakie daje brak bólu. To dobra wiadomość. Dlatego nigdy nie należy się obwiać smutku, samotności ani bólu. Są dowodem na istnienie radości, miłości i spokoju. To dobre wiadomości.

I nie zapominaj, że nawet licząca tysiące kilometrów droga zaczyna się od pierwszego kroku.