Nie odkładaj życia na później – Joanna Godecka

with Brak komentarzy

To już druga książka Joanny Godeckiej po „Bądź pewna siebie„. Autorka w swojej najnowszej książce „Nie odkładaj życia na później” zachęca nas abyśmy popracowali nad swoim życiem. Szczęście to nie jest coś co zostało nam dane, to jest coś nad czym każdy z nas powinien pracować.

Ta książka, skierowana jest do tych wszystkich, którzy nie wiedzą, jak poprosić o więcej, do tych, którzy żyją od weekendu do weekendu, a wracając z urlopu, mają wrażenie, że to, co najlepsze właśnie się skończyło, i czeka ich już tylko szara rzeczywistość. Także do tych, którzy nie wiedzieć kiedy, zastąpili swoje młodzieńcze plany strategią przetrwania lub też grzęzną w źle urządzonej codzienności, nie mogąc ruszyć do przodu.

Nie odkładaj życia na później

Ważne jest aby zwrócić uwagę, zrobić gruntowną analizę tego, jak obecnie wygląda nasze życie. Co nam się podoba, a co nas męczy i frustruje. Istotne jest aby przyjrzeć się naszemu otoczeniu. Czy panuje chaos, czy może mamy nadmiar rzeczy, a może czujemy frustracji z powodu braku miejsca dla siebie? Książka porusza wiele ciekawych i ważnych zagadnień m.in.: o zamartwianiu się, stresie, braku umiejętności wypoczywania czy życiowym marazm.
Autorka pokusiła się o „Dziesięć zasad dobrej codzienności”. Rozdział ten pozwala nam jeszcze lepiej poczuć się w swojej skórze i w swoim życiu dobrze.

Moja opinia

Joanna Godecka znowu mnie nie zawiodła. Jej sposób przekazywania wiedzy i doświadczenia jest prosty i uniwersalny dla wszystkich. Do każdego zagadnienia znajdziemy fajne i ciekawe ćwiczenia. Wszystkie zostały one w bardzo przystępny sposób wytłumaczone. W książce nie znajdziecie trudnych czy niezrozumiałych pojęć. bądź zdań z naukowych książek. Publikacja jest idealna pozycją dla każdej osoby, która chciałaby zmienić sposób życia.