Nigdy więcej – Anna Zamojska

with Brak komentarzy
Nigdy więcej - Anna Zamojska

„Nigdy więcej” napisana przez Annę Zamojską to niewielka książka, ale o bardzo trudnej historii. Autorka opowiada o swojej historii przemocy seksualnej przez księdza ze swojej parafii. Ta historia szokuje i nie jest łatwa, ale porusza bardzo ważny temat.

Nigdy więcej

„Nigdy więcej” to zbiór wspomnień Anny Zamojskiej z najtragiczniejszych wydarzeń w jej nastoletnim życiu, czyli molestowaniu. Anna Zamojska mieszka w małej miejscowości, a tam postać Księdza ma bardzo dużą moc. Autorka opisuje bardzo dokładnie, relacje między nią a księdzem, manipulacje jakim była poddawana, swoje przemyślenia, bolesne wspomnienia. Anna odważyła się wyznać prawdę i dostała wsparcie od swojej rodziny.
Książka nie jest długa, ale bardzo dosadnie opisuje traumę jaką dziewczyna przeżyła, jej próby samobójcze. A później wielką walkę aby uczyć swoją duszę dzięki pracy na terapii, pomocy bliskich jej osób.

Moja opinia

To jest książka, którą trudno zapomnieć. To jest opowieść o rzeczach, które nie powinny się wydarzać ale się dzieją.
Ksiądz w Polsce cały czas traktowany jest jako bardzo ważny urząd, przedstawiciela Boga. Ksiądz to osoba, która dzięki pełnieniu tak ważnej służby bezwarunkowo się mu wierzy oraz powierza pod opiekę dzieci i młodzież.
Niestety Anna Zamojska to jedna z ofiar tego bezgranicznego zaufania.
Książka bezwzględnie warta przeczytania, otwierająca oczy na ważny problem. Jest to książka pisana oczami nastolatki z jej wewnętrznymi rozterkami, bólem, wstydem, strachem.