Nowy Rok 2018! Wszyscy są ciekawi co nam przyniesie, jak będzie wyglądał i co wydarzy się w tym nadchodzącym roku.
Po grudniowym szaleństwie związanym ze świętami i kupowaniem prezentów, czas na chwilę odetchnienia, czas relaksu i czas na nowości wydawnicze.
Zobaczcie sami co wydawnictwa szykują na styczeń:
„Szczęście dla każdego” Majewska-Opiełka Iwona
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data premiery: 17.01.2018
Ta książka jest o szczęściu, o życiu w poczuciu dobrze spędzanego czasu, z przekonaniem,
że dostajemy od życia to, czego pragniemy. A jeśli nie czujemy, że dostajemy tego, czego chcemy, uwierzmy, że jest to to, co jest nam potrzebne do rozwoju, do wzrastania. Szczęście to stan umysłu, i nie zawsze jest wysoko skorelowany z obiektywną sytuacją, w jakiej znajduje się konkretna osoba. Ileż to razy widzimy szczęśliwych ludzi, których otoczenie obfituje raczej w kolce niż w kwiaty róż, oraz nieszczęśliwych – w sytuacjach, w których wydawać by się mogło, że jedynie ptasiego mleka może im brakować. Tak, w odczuwaniu szczęścia kluczową rolę pełnią nie fakty z życiorysu i ich oprawa, ale raczej nastawienie, przekonanie i umiejętność koncentrowania się na jaśniejszej stronie życia.
„Suka śmieje się ostatnia” Connasse Madame
Wydawnictwo: Feeria
Uwaga, oto nadchodzi brutalna prawda o świecie i o… nas samych!
Pani Suka, czyli Madame Connasse, jest hitem francuskiego Facebooka. To krynica mądrości, w której znajdziesz inspirujące i celne riposty na każdy (ważny) temat: o facetach, dzieciach, sporcie, seksie i przyjaciółkach… Odkryj więc w sobie sukę i zawsze śmiej się ostatnia!
„Nie mów mi, co mam robić.
I tak zrobię wszystko tak, jak chcę”.„- Przykro mi, nie pocałuję cię.
– Czemu, źle się czujesz?
– Nie, po prostu cię nie lubię i już!”Poznaj przepis na życie według jedynej słusznej filozofii Pani Suki!
„Prostota. Siła codziennych rytuałów” McAlary Brooke
Wydawnictwo: Literackie
Brooke McAlary i jej slow home – książka australijskiej gwiazdy internetu. O tym, jak zwolnić i nadać codzienny sprawom odpowiednią rangę.
Zabiegani, zmęczeni, przepracowani, zestresowani i stale podpięci do sieci. Tacy jesteśmy, ale czy musimy? Czy nasze życie musi być podporządkowane słowom: „szybciej” i „więcej”? Nie! Powiedz to głośno, powoli i wyraźnie. Zatrzymaj się i weź głęboki oddech. Przemyśl swoje codzienne czynności, nadaj im odpowiednią wagę, a przekonasz się, jak pozytywna może być siła rytuałów w powszednim życiu. Dzięki tej książce zmienisz rytm i organizację swoich dni, odkryjesz urok slow life, docenisz wartość minimalizmu. I jeszcze jedno: nie obawiaj się, że chodzi tu o skomplikowane zarządzanie czasem. Wręcz przeciwnie, to proste pomysły pozwolą żyć pełniej i lepiej!
„Manufaktura codzienności” Matusiak Joanna
Wydawnictwo: Sensus
Data premiery: 17.01.2018
„Zaczęłam się zastanawiać, czy ja jestem kimś. Ani artystka, ani rzemieślnik, ani
dziennikarz, ani kucharz — mimo że tworzę, urządzam, piszę, gotuję. Zamiast rzeczownikami wolę się określać przymiotnikami (jaka jestem) lub czasownikami (co robię). A jednak jest jeden rzeczownik, którym z przyjemnością się określę. Jestem człowiekiem. I dodam jeszcze ulubiony przymiotnik: szczęśliwym.
Wszystkie słowa, które przeczytacie w książce, to moje myśli, zbierane i zapisywane każdego dnia, słowa składające się na moją codzienność, moje emocje, moja historia. Wszystkie opisane zasady, metody, schematy są moje, dla mnie i o mnie — szyte na miarę, nie muszą pasować na każdego jak sukienka z sieciówki. Nawet nie powinny. Nie odważyłabym się nikomu ich narzucać, nie miałabym śmiałości mówić innym, jak mają żyć. Jedyne, do czego zebrałam w sobie odwagę, to opowiedzieć Wam, jak ja żyję. Opisać zawartość szufladek mojego świata, zdradzić, jakimi ścieżkami dochodziłam do mojego dziś.
Jeśli znajdziecie tu myśl dla siebie, jeśli odszukacie drogę, którą ja przeszłam, a którą Wy chcecie poznać — będzie to dla mnie wielki honor i dowód, że jestem człowiekiem jeszcze bardziej. Niech te kartki, które Wam oddaję, będą Waszym notatnikiem, niech będą zapisane Waszymi słowami — dopiszcie je do moich, by ten tekst żył, by uszczęśliwiał następnych, czasem uspokajał, a innym razem wkurzał. Niech te słowa żyją naszymi historiami.”
Wasza Joanka, z „Manufaktury splotów”
„Troje na huśtawce” Socha Natasza
Wydawnictwo: Edipresse Książki.
Koralia ma czterdzieści dwa lata i czterdzieści dwa powody, by zmienić swoje życie. Oraz jeden dodatkowy, który wywraca jej świat do góry nogami. Tytus jest osiemnaście lat młodszy. Kiedy ona zdawała maturę, on własnie się rodził. I jeszcze jedno – jest synem jej najlepszej przyjaciółki. Co w życiu jest ważniejsze? Przyjaźń czy miłość? Czy naprawdę trzeba wybierać? „Troje na huśtawce” to współczesny romans obyczajowy, spisany w formie pamiętnika, opowiedziany z dystansem, ironią i dużą dawką emocji.
Jeśli przyjmiemy, że życie jest windą, która zatrzymuje się na każdym piętrze, a potem jedzie dalej, to wszystko można sobie bardzo prosto wytłumaczyć. Piętro z napisem małżeństwo zostało przeze mnie opuszczone, a ja znowu przesuwam się w górę. Obecnie wysiadłam na poziomie „romans z młodszym”.
„Projekt miłość” Krauze Karolina
Wydawnictwo: Flow Books
Data premiery: 31.01.2018
Emilia daje z siebie wszystko w wymarzonej pracy w szklanym wieżowcu. Wspina się po
śliskich szczeblach kariery. Nadgodziny, brunche, lunche, briefingi. Powinna czuć się spełniona. Dlaczego tak nie jest?
Basia chce odejść od męża, ma dość ciągłych kłótni i codziennej beznadziei. Nie może się zdecydować na ostateczny krok. Zostaje.
Renata sypia z szefem, wierzy w szybki awans, podwyżkę i w to, że w końcu przestanie być tą drugą.
Denerwuje cię płytkie podejście do miłości? W czasach pokolenia Ikea, korporacyjnych układów, braku hamulców w kontaktach damsko-męskich nie czujesz się dobrze? Autorka bloga rozwiedziona.pl od lat wsłuchiwała się w głos swoich czytelniczek. Teraz opowiada ich historie.
W tej książce znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię pytania:
- jak znaleźć i zatrzymać wymarzonego faceta?
- jak komunikować się w związku?
- jak tworzyć głębokie i intymne relacje?
Wprowadź trwałe zmiany w swoim życiu i korzystaj z ich efektów latami. Nie musisz uczyć się na własnych błędach.
„Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce” Jerzy Dziewulski, Krzysztof
Pyzia
Wydawnictwo: Prószyński i S-Ka
Data premiery: 17.01.2018
Najsłynniejszy polski antyterrorysta w szczerej rozmowie.
Najgroźniejsi zamachowcy goszczący w Polsce. Biznesy polityków z siatką terrorystyczną. Ukrywanie się w Polsce Abu Nidala, nazywanego poprzednikiem Bin Ladenem. Porwania samolotów i pertraktacje z porywaczami. Przemilczana prawda o spotkaniu najgroźniejszych terrorystów w Polsce w 2002 roku. Zamach w Warszawie na Abu Dauda, palestyńskiego ekstremistę. Bombowy zamach na lotnisku Okęcie w dniu wyboru Lecha Wałęsy na prezydenta. I niewygodna prawda o systemie ochrony polskich lotnisk.
Szokująca opowieść, po której dużo baczniej uważniej będziesz rozglądać się na ulicy, w metrze i w samolocie …
„Ostatni list od kochanka” Jojo Moyes
Wydawnictwo: Znak
Odwaga jest początkiem działania, a szczęście jego końcem. Mądrość grecka Ellie, młoda dziennikarka, natrafia na ślad romansu sprzed lat. Po wielkiej miłości, która połączyła młodą mężatkę Jennifer i Anthony’ego, szorstkiego w kontakcie, ale wrażliwego reportera, pozostały tylko listy. Przejmujące i wyjątkowe, fascynują Ellie na tyle, że postanawia poznać historię zakazanego związku i odkryć tajemnicę jego dramatycznego końca. Czy historia miłosnego skandalu z przeszłości może zupełnie odmienić życie samej Ellie i jej relację z żonatym mężczyzną?
To inspirująca historia o tym, że warto znaleźć odwagę do podjęcia decyzji, która pozwoli zyskać to, co w życiu najcenniejsze. Nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi i na przekór konwenansom.
Jeśli naprawdę kochasz, to kochaj odważnie.