Piersi. Poradnik dla każdej kobiety – Kristi Funk

with Brak komentarzy

Piersi. Poradnik dla każdej kobiety - Kristi Funk

Dr Kristi Funk, chirurg onkolog, przekonuje w swojej książce „Piersi. Poradnik dla każdej kobiety”, że każda z nas może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. To ważne, ponieważ rak piersi to najczęstsza przyczyna śmierci kobiet w wieku 20–59 lat. „Piersi. Poradnik dla każdej kobiety” to pozycja, której dotąd na Polskim rynku nie było. Kompendium wiedzy na temat profilaktyki, diagnostyki i leczenia raka piersi podana zrozumiałym językiem dla każdej z nas.

„Piersi. Poradnik dla każdej kobiety” dr Kristi Funk – o czym jest?

Książka podzielona jest na kilka rozdziałów. Pierwsza część zawiera szczegółowe informacje na temat anatomii piersi, dbaniu o piersi i mitów związanych z piersiami. Kolejny to obszerny rozdział poświęcony profilaktyce, co warto robić, a czego unikać aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Ponadto rzetelnie przedstawione informacje o osobistych czynnikach ryzyka, co można kontrolować a czego nie da się. Ostatni rozdział podpowiada co zrobić w przypadku diagnozy raka piersi. Jakie są metody leczenia oraz jak żyć po diagnozie.

Moja opinia

„Piersi. Poradnik dla każdej kobiety” dr Kristi Funk nie została napisana, aby straszyć kobiety. Słowo „rak” jest przerażające, ale dr Kristi Funk pokazuje, że po pierwsze możemy dużo zrobić aby zmniejszyć ryzyko, po drugie, jeżeli już go mamy, pokazuje, jakie są metody walki z nim. Autorka bardzo mocno przekonuje, że nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków. Każda zmiana niezależnie, na jakim jesteśmy etapie może wpłynąć korzystanie na nasze zdrowie. Gorąco polecam wszystkim kobietom, które chcą zadbać o swoje zdrowie. Myślę, że każda kobieta powinnam książkę „Piersi. Poradnik dla każdej kobiety” mieć w swojej bibliotece.

Moja droga, kiedy ostatnio się badałaś?

Każda z nas jest zabiegana, mamy dużo zajęć, i ostatnią rzeczą, o jakiej marzymy to biegać na badania. Jednak raz w roku zrób sobie swoje święto i idź na cytologie, mammografie i usg piersi. Badajmy się regularnie aby zmniejszyć ryzyko, a ewentualną zmianę wykrywajmy we wczesnym etapie.