Po prostu zrób to! – Ilja Grzeskowitz

with Brak komentarzy
Po prostu zrób to! - Ilja Grzeskowitz

Wielu z nas odkłada swoje marzenia, pragnienia na później. Znane wymówki: jak dzieci dorosną, jak w końcu zdobędę tę pracę, jak będę miał pieniądze, jak przejdę na emeryturę, jak tylko xyz, to wtedy TO zrobię. Ilja Grzeskowitz namawia nas w swojej książce „Po prostu zrób to!” żeby nie czekać.

Po prostu zrób to!

W książce „Po prostu zrób to!” autor przestawia nam korzyści płynące ze zmian, z realizacji swoich pasji, celów czy marzeń. Pokazuje również zagrożenia, jakie na nas czyhają np. strach, opinia innych osób, brak motywacji. Dużo w książce jest mowa o strachu, który może paraliżować ale też napędzać do działania. O motywacji, jak to wyglądało kiedyś (stare podejścia, które cały czas są powszechnie stosowane!), a jak obecnie przedstawiana jest najskuteczniejsza metoda 4.0. Każdego dnia możemy robić mikro kroki aby spełnić swoje pragnienia czy marzenia, w końcu każdy z nas jest w stanie znaleźć 10 minut aby zająć się ważną dla nas sprawą prawda?

Żyj swoim życiem teraz. Nie ma lepszego momentu na zmiany niż właśnie ta chwila.

Co czym w książce?

Ilja Grzeskowitz pokazuje nam w swojej książce, że nie trzeba mieć bardzo dużo pieniędzy, nie trzeba mieć wysokiego stanowiska, aby realizować swoje pragnienia, marzenia. Każdy z nas może małymi krokami je realizować. Często trzeba zmienić perspektywę na to co obecnie robimy, trzeba zmieniać pomimo strachu. Ważne jest również aby znać swoje wartości, a nie powtarzać przez kogoś wymyślone slogany, że najważniejsza jest rodzina i zdrowie. Nie mówię, że te wartości są złe, ale warto się zastanowić, które są naprawdę moje i według, których chcę żyć.
Chodzi o każde zmiany, które chcemy wprowadzić. I te wielkie marzenia: kariera, wybudowanie domu, podróż dookoła świata, napisanie książki. Ale też te mniejsze: zmiana diety, ćwiczenia fizyczne, zmiana pracy, zostanie wolontariuszem.

Kluczowe dla Twojego szczęścia, sukcesu i całego życia jest to, w jaki sposób traktujesz strach.

Moja opinia

Samo przeczytanie książki „Po prostu zrób to!” nic nie zmieni. Ale ta książka daje dużo inspiracji, podpowiedzi, ważnych wskazówek, jak zacząć wprowadzać zmiany w nasze życie. Książka zawiera ćwiczenia, nad którymi warto się pochylić, ma również cudowne cytaty, które warto zapamiętać. Po przeczytaniu książki, którą bardzo przyjemnie się czyta (przyjazny język, przykłady z życia), nie pozostaje nic innego jak zacząć działać.