Potęga niedoskonałości – Tomas Navarro

with Brak komentarzy
Potęga niedoskonałości - Tomas Navarro

„Potęga niedoskonałości. Ciesz się tym, co masz” autorstwa Tomas Navarro to opowieść o postawie życia, jaką jest wabi sabi. Pogodzenie się z tym, że życie jest niedoskonałe, niekompletne i przemija, stanowi klucz do rozwoju i umiejętności przyjmowania życia takim, jakie jest.

Potęga niedoskonałości

Mamy kult perfekcjonizmu, idealnej pracy, boskiego życia, ciągłej gonitwy za celami. Książka „Potęga niedoskonałości” wskazuje, że można wieść pasjonujące, fajne, dające satysfakcje życie. Życie, które nie będzie doprowadzać nas do frustracji i innego typu zaburzeń.

Jesteśmy na świecie po to, żeby żyć, śmiać się, płakać, biegać, skakać i odpoczywać. Żeby czuć i działać! Nie chodzi o to, żebyśmy stali się doskonali, tylko żebyśmy żyli i byli sobą.

Moja opinia

„Potęga niedoskonałości” to książka, która daje wytchnienie w dzisiejszych czasach. Pokazuje filozofię, która daje nam oddech, pozwala nabrać dystansu i cieszyć się z tego co mamy. Sprawia, że myślenie o zmianach, niepowodzeniach, niedoskonałości.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, znajdziemy w niej przykłady z życia. Napisana jest bardzo fajnym językiem, nie znajdziemy tam trudnych wyrażeń czy formuł.

Jeśli chcemy żyć spokojnie i statecznie, mamy tylko jedno wyjście: pogodzić się z tym, że nie będzie to możliwe.
Zaakceptujcie to, że życie to zmiany, a my potrzebujemy zarówno chwil spokoju, jak i wyzwań. Pogódźcie się w duchu wabi sabi z tym, że życie nie da się kontrolować. Zdarzą się chwile, gdy będziemy odczuwać stres i strach lub gdy niepokój przyprawi nas o fizyczny ból w piersiach i poczucie całkowitej bezbronności.