Powoli. Jak żyć we własnym rytmie – Brooke McAlary

with Brak komentarzy
Powoli. Jak żyć we własnym rytmie - Brooke McAlary

Powoli? Według Słownika Języka Polskiego słowo „powoli” oznacza: „wolno, nie śpiesząc się; stopniowo, z wolna, co jakiś czas”.
A jak wygląda życie współczesnego człowieka? Posiada bardzo dużo rzeczy: przedmiotów, ciuchów, gadżetów. Duże mieszkanie/dom, dobrej marki auto, i pędzi, każdego dnia pędzi żeby zdążyć ze wszystkim, a przecież doba ma tylko 24 godziny.

Will Rogers stwierdził: kupujemy rzeczy, na które nas nie stać, żeby zaimponować ludziom, których nie lubimy

Powoli – o czym jest?

Brooke McAlary opowiada o swoim procesie oczyszczania swojej przestrzeni w sensie materialnym (sprzątanie domu, wyrzucanie zbędnych rzeczy, ograniczenia rzeczy, które posiada. Ale również zmian, jakie w niej zachodziły wewnętrznie.
Książka „Powoli. Jak żyć we własnym rytmie” ma być wsparciem do znalezienia i wytyczenia swojej własnej ścieżki spokojniejszego życia. Ma pomóc zmienić sposób myślenia: przestać się porównywać, skończyć z byciem niewolnikiem trendów i najnowszych wynalazków. Wspiera w zmianie sposobu myślenia o swoim czasie: znaleźć czas na odpoczynek, zrezygnować z nieistotnych, niechcianych spotkań, przestać rozciągać czas kosztem naszego zdrowia i priorytetów.

Jej celem jest to, żebyś po lekturze mogła wieść życie, której jest prostsze, spokojniejsze i które – co najbardziej istotne – pasuje do ciebie.

Jak znaleźć co jest dla nas ważne?

Powoli to bardzo trudna sztuka życia. Potrzebny nam cel, priorytet, coś mega ważnego dla nas, abyśmy mogli ten sposób życia wdrożyć u siebie. Aby znaleźć to co jest najważniejszym elementem/elementami naszego życia Brooke McAlary zachęca nas do zrobienia jednego ćwiczenia. „Napisz trzy zdaniową mowę na swój pogrzeb„.

Moja opinia

Lektura książki „Powoli. Jak żyć we własnym rytmie” Brooke McAlary dotyka sprawy, które są problemem dzisiejszego świata. Jasne ta metoda czy książka nie jest dla wszystkich. Książka jest dla tych, którzy chcą wprowadzić zmiany i szukają wskazówek, jak to zrobić. Chcą się zainspirować i zobaczyć, jak zrobili to inni. Życie powoli, nie jest procesem, które kiedyś się skończy. Jest nieustanna pracą nad sobą.
Książkę czyta się bardzo szybko i sprawnie. Zawiera wskazówki i ćwiczenia, które pomogą nam w pracy nas swoim życiem.

Autorka wskazuje też na problemy dzisiejszego świata. Jednym z problemów, jest ciągłe bycie online i tracenie czasu na ciągłym sprawdzaniu naszego telefonu.

Winę za bezmyślne sięganie po telefon czy inne elektroniczne urządzenia ponoszą przede wszystkim:

– nuda

– prokrastynacja (obsesyjne odkładanie obowiązków na później!),

– dyskomfort psychiczny,

– autosabotaż,

– niechęć do samego siebie lub niezadowolenie z siebie,

– przyzwyczajenie,

– poszukiwanie inspiracji.