Przegląd inspiracji I kwartału 2019

with Brak komentarzy
Przegląd inspiracji  I kwartału 2019

Przegląd inspiracji to nowy cykl na blogu, w którym co kwartał oprócz książek chciałabym Wam pokazać rzeczy, wydarzenia, zmiany czyli wszystko to co mnie zachwyciło, w czym wzięłam udział, co wprowadziłam do swojego życia. Tak trochę więcej prywaty i więcej innych tematów niż tylko książki (choć wiadomo, że książki są bardzo ważną częścią mojego życia i bloga).
Mam nadzieję, że dzięki temu będziecie mieli okazje poznać mnie lepiej, ale też poznać nowe, fajne rzeczy 🙂

1) Książka, która mnie zainspirowała

Dużo książek, które czytam to są te ukierunkowane na rozwój osobisty, ale nie tylko o czym możecie się przekonać na blogu.
Bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie książka „Reguła 5 sekund” Mel Robbins. To bardzo prosta metoda, potrzebujesz tylko 5 sekund i wdrożenie jej może przynieść bardzo duże korzyści, ale czy podejmiesz ryzyko, inicjatywę? To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie czy chcesz. Więcej na temat książki znajdziecie TUTA

2) Zbędny plastik

Coraz więcej i coraz głośniej mówi się o bardzo dużej ilości plastiku na świecie i o potrzebie ograniczenia go. Jestem coraz bardziej świadoma tego co dzieje się w naszym środowisku i małymi krokami staram się coraz bardziej zmniejszyć produkowane przeze mnie śmieci. Jednym z takich kroków stał się zakup kubka.
Kilka lub kilkanaście razy w miesiącu piję kawę na wynos. Zdałam sobie sprawę ile śmieci przez to jest generowanych. Postanowiłam to zmienić.
Muszę powiedzieć, że to jest świetne rozwiązanie, kubek KeepCup świetnie się do tego nadaje. Wiele stacji benzynowych czy kawiarni nie robi żadnych problemów, że przychodzi się z własnym kubkiem. A jeszcze design kubków jest taki piękny więc sama przyjemność picie z takiego kubka 🙂

3) Podróże

Uwielbiam podróżować, i wyjeżdżam kilka razy do roku, czy to na mniejsze czy większe wyprawy, nie ważne czy blisko czy daleko od mojego miejsca zamieszkania. Nie lubię wydawać bardzo dużo pieniędzy na podróże, nie potrzebuje hotelu 5 gwiazdkowego czy biletu pierwszej klasy. Wolę te pieniądze przeznaczyć na atrakcje czy też jedzenie. Dlatego często korzystam z serwisu AIRBNB (jeżeli zarezerwujecie się z mojego linku, na pierwszą rezerwację otrzymacie 100 zł w prezencie). 
W marcu na kilka dni byłam w Niemczech i zwiedzałam Kolonię. Piękne miasto, w którym można zwiedzić przepiękną katedrę czy fabrykę czekolady 🙂

4) Nauka języka angielskiego

Pewnie, jak wielu z Was szukam swojego sposobu na naukę języka angielskiego. Zwykłe podręczniki mnie szybko nudzą, a teksty w nich zawarte często totalnie mnie nie interesują. Postanowiłam zaryzykować i wybrać „Angielski 365 na każdy dzień”. Pracuję z nim już od 2 tygodni i powiem Wam, że jak na razie jestem zachwycona.
Na każdą lekcję nie poświęcam więcej niż 15 minut, zadania są interesujące i cały czas się sprawdzam czy opanowałam słówka i gramatykę. Jak na razie jeden minus jest taki, że przy słówkach nie ma zapisu fonetycznego, jak się je wymawia. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀

5) Dieta niełączenia

W książce „Smak szczęścia” Agnieszki Maciąg zaintrygowała mnie bardzo dieta niełączenia. Zaczęłam ją wprowadzać do swojej diety, ale nie stosuje jej żeby schudnąć chociaż autorka potwierdza, że przy tej diecie można łatwo schudnąć.
Zaintrygowało mnie, że możność jedzenia innych kanapek niż tylko z serem i szynką. Albo że obiad nie musi składać się z ziemniaków, kotletu i surówki. Pozwoliło mi to też, na kreatywność i wyostrzenie zmysłów do czegoś innego 🙂

6) akcja #dupkajakorzeszek

Brakuje Wam motywacji do regularnego treningu? Ja mam z tym problem. Najczęściej ćwiczyłam, jak już bolał mnie kręgosłup albo odczuwałam inne skutki mojego trybu życia.
Dzięki akcji #dupkajakorzeszek, którą zorganizowała Ania z profilu @zlakarma na Instagramie, zaczęłam robić to regularnie i byłam zmotywowana, żeby to robić regularnie.
Zajrzyj koniecznie, jeśli potrzebujesz motywacji aby ruszyć tyłek z kanapy 🙂

https://www.instagram.com/zlakarma/