Przerwa w emisji – Kamil Durczok

with Brak komentarzy

 

Wydawnictwo Edipresse Polska
Liczba stron: 133

Kamil Durczok po głośnej na całą Polskę aferze i wielu miesiącach milczenia w końcu przemawia. Książkę można nazwać spowiedzią jednego z najbardziej znanych i popularnych dziennikarzy po aferze z publikacjami w tygodniku „Wprost”. Kamil Durczok oprócz pokazania swojego punktu widzenia w całej sprawie, przedstawia czytelnikowi, również swoją historię dziennikarza, jak zaczynał, jak pracował w TVP a później w TVN. Bardzo dużo wspomina o swoich korzeniach – Śląsku. Książka odsłania delikatnie kulisty „świata telewizji”, tak niedostępnego dla zwykłych ludzi, a pożądanego przez wielu.

Pomimo, że to jednostronna relacja z całej zaistniałej sytuacji, jest przekazem szczerym. Przedstawia wiele miesięcy przemyśleń, analizy całej zaistniałej sytuacji oraz terapii dziennikarza. Sam autor dokonuje rachunku sumienia w stosunku do swojego dotychczasowego życia ale również do postępowania ze swoimi pracownikami i współpracownikami.

Odnoszę wrażenie po przeczytaniu książki, że Kamil Durczok wyciągnął dużą lekcję z zaistniałej sytuacji i przewartościował swoje życie. W książce widzimy, że jest takim samym człowiekiem, jak my, ma swoje zalety i wady, ciężkie dni, że jak każdy z nas może upadać, ale sztuką jest podnieść się i on to czyni.

Książkę czyta się szybko, mimo, że autor przeskakuje trochę w czasie z różnymi wspomnieniami ale nie można się zgubić. Książka o faceci, który miał wszystko (sławę, kasę, pozycję), upadł na samo dno (stracił pracę, dobre imię, spokój) i powstał robiąc porządek rachunek sumienia i porządek w swoim życiu.

Zapisz