Przestań się zamartwiać – Joanna Godecka

with Brak komentarzy
Przestań się zamartwiać - Joanna Godecka

Joanna Godecka w swojej najnowszej książce „Przestań się zamartwiać” rozprawia się z lękiem, który jest nieodłączną częścią naszego życia. Do tej pory Autorkę możecie kojarzyć z takich publikacji jak: „Szczęście w miłości„, „Nie odkładaj życia na później„, czy „Bądź pewna siebie„.

Lęk

Lęk nasz nieodłączny towarzysz ale czy słusznie? Badania pokazują, że coraz więcej osób leczy się z powodu zaburzeń lękowych i dotyczących nastroju. Lęk jest ważny bo przestrzega nas przed podejmowaniem groźnego ryzyka. Niestety w większości przypadkach mamy do czynienia z lękiem, który jest nieadekwatny do zagrożenia. Taki lęk może prowadzić do stanów lękowych, różnego rodzaju fobii, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne.

Przestań się zamartwiać

Książka dokładnie mówi o tym, jak w końcu przestać się zamartwiać i jak poradzić z lękiem. Joanna Godecka rozkłada na czynniki pierwsze lęki i sposoby sobie radzenia z nimi.
Duży rozdział poświęcony jest naszym przekonaniom, co mamy wgrane do naszej podświadomości, w co wierzymy. Książka zawiera też informacje, w jaki sposób możemy ten zapis zmienić. Jak przebudować nasze myślenie, na korzystniejsze i zdrowsze dla nas.
Autorka daje różnorodne przykłady tego jak można się wyciszać, jak dbać o zbudowanie swojego bezpieczeństwa. W książce znajdziemy kilka przykładów osób, które miały problem z lękiem w różnych sytuacjach życiowych i jak krok po kroku udało im się z nich wyjść, dzięki zastosowaniu ćwiczeń.

Moja opinia

„Przestań się zamartwiać” Joanny Godeckiej to książka, która polecam każdemu. Kto z nas nie martwił się rozmową z szefem? Nie paraliżował lęk odmówienia komuś ważnemu? Kto z nas nie snuł czarne scenariusze odnośnie, jakiś wydarzeń, które dopiero miało się wydarzyć?
Ta książka oprócz informacji merytorycznych zawiera bardzo dużo podpowiedzi praktycznych, jak można sobie radzić z lękiem.
Książka napisana jest bardzo przystępnym językiem, więc nie znajdziemy tam trudnych definicji, tylko język dla zwykłego zjadacza chleba. Czyta się ją bardzo sprawnie, ale warto wykonać ćwiczenia, dać sobie czas na przemyślenia i wnioski, aby coś zmieniło się w naszym życiu.