Razem będzie lepiej – Jojo Moyes

with Brak komentarzy
Wydawnictwo Znak, 2015
Liczba stron 464

Historia „Razem będzie lepiej” Jojo Moyes to opowieść o samotnej matce, która wychowuje dwójkę dzieci, pracuje na dwa etaty jako sprzątaczka i barmanka, aby mieć na rachunki i móc zapewnić minimum sobie i dzieciom i na domiar tego jest właścicielką psa. Kobieta pomimo ciężkiego losu nie daje się i walczy o każdy grosz żeby zapewnić swoim dzieciom lepszy byt, a nie jest to łatwe bo w jej okolicy mieszka rodzina, która ciągle sprawia jej i dzieciom wiele przykrości i krzywdy.
Na domiar złego dowiaduje się, że jej córka jest zdolną uczennicą matematyki i powinna chodzić do szkoły, która pozwoli jej w pełni wykorzystać swój talent. Ale, jak wszystko w życiu niestety szkoła kosztuje bardzo dużo, pomimo zaoferowanego stypendium. Skąd wziąć resztę potrzebnych pieniędzy? Ukraść? Pożyczyć? Albo wyjechać na drugi kraniec kraju bo właśnie tam organizują olimpiadę a jej wygrana pozwoliłaby na zapłaceniu czesnego i wpisowego.
Czy im się uda? I czy przez to nie stracą więcej niż mogli otrzymać? A może to będzie szansa na rozpoczęcie lepszego życia?

Książka jest niezwykle ciepłą, radosną pozycją, choć nie brakuje w niej momentów dramatycznych i podnoszących ciśnienie. Jojo Moyes i tym razem nie zawiodła. Serdecznie polecam 🙂

Zapisz