Recepta na dobre zdrowie – Frederic Saldmann

with Brak komentarzy
Recepta na dobre zdrowie - Frederic Saldmann

Frederic Saldmann w swojej książce „Recepta na dobre zdrowie” przekonuje nas, że nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków czy sposoby życia. Zachęca, aby w każdym obszarze swojego życia (odżywianie, sen, ruch czy psychika) wprowadzić drobne zmiany, które spowodują wielkie korzyści dla naszego organizmu. Pomogą mu w dobrej kondycji przetrwać bardzo wiele lat.

Jaka jest recepta na dobre zdrowie ?

Drobne sztuczki wprowadzone do naszej codzienności mogą doprowadzić do dużych korzyści według doktora Frederic Saldmann. Badania wykazały, że korzystne w procesie odchudzania jest rozpoczęcie posiłku od deseru. Mleko dodane do kawy sprawi, że przez długi czas będziemy odczuwać sytość. Dobry błonnik natomiast jest naturalnym „oczyszczaczem” jelit. Udowodniono, że wchodząc do łazienki na naszych rękach jest o wiele więcej bakterii niż na desce toaletowej, dlatego zaleca się mycie rąk przed skorzystaniem z ubikacji.

Ćwicząc codziennie pół godziny bez przerwy (szybki marsz, jazda na rowerze, pływanie itd.), zmniejszasz o 40 procent ryzyko zachorowania na raka, alzheimera i choroby sercowo-naczyniowej.

Czytajmy! Fińscy naukowy wykazali, że codzienny znaczący wysiłek fizyczny sprawia, że organizm każdego dnia wytwarza nowe neurony. A osoby, które co najmniej 3,5 godzinny w tygodniu czytają, zmniejszają o 20 procent ryzyko przedwczesnej śmierci.

Moja opinia

W książce „Recepta na dobre zdrowie” znajdziemy bardzo wiele informacji o badaniach, które wskazują, co warto zrobić aby nasz organizm mógł lepiej funkcjonować. Nie wszystkie badania i wskazówki mnie przekonały. Kilka znałam z innych źródeł, inne zaś były dla mnie odkryciem. Książkę czyta się bardzo szybko i język jest przystępny, nie ma w nim naukowego, trudnego języka. Książka opisuje bardzo szeroko rozumiane słowo „zdrowie” bo nie tylko chodzi o nasz wygląd, zdrowie, ale również sprawność fizyczną, seksualną czy też psychiczną.