Reguła 5 sekund – Mel Robbins

with Brak komentarzy
Reguła 5 sekund - Mel Robbins

O książce „Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie.” Mel Robbins dowiedziałam się od Gosi z ladymargot.pl, która bardzo polecała tą pozycję.
Książka zawiera bardzo prostą, ale też bardzo konkretną, poparta wiedzą i doświadczeniem regułę „5, 4, 3, 2, 1 i działasz”.

O książce

Mel Robbins pokrótce opowiada o swoim dotychczasowym życiu, o tym, jak odkryła tą regułę. Pokazuje, w jaki sposób inni ludzie ją wykorzystują i jakie przynosi ona efekty. Tłumaczy krok po kroku dlaczego właśnie ta reguła działa, przedstawia naukowe dowody, wyjaśnia, jak ją dobrze stosować. Korzyści płynące z reguły, jeśli tylko chcemy możemy odczuć natychmiast. W wielu przypadkach praktyka reguły doprowadziła do istotnych zmian w życiu osób, które spróbowały jej.

Zapomnij o motywacji, to mit. Nie wiem, kiedy wszyscy daliśmy sobie wmówić, że aby się zmienić, musimy czuć zapał albo motywację do działania. To kompletna bzdura. Gdy przyjdzie czas na wzięcie spraw w swoje ręce, nie poczujesz zmotywowania. Przeciwnie – nie będziesz miał ochoty czegokolwiek robić. Jeśli chcesz coś poprawić w swoim życiu, musisz po prostu ruszyć tyłek. Ja nazywam to siłą płynącą z przełamania się.

Reguła 5 sekund – o co chodzi?

Książka nie przenosi nas do świata, w której dzieje się magia, niestworzone rzeczy, czy też Autorka przedstawia nam wiedzę tajemną zrozumiałą dla niewielu. Mel Robbins pokazuje prostą zasadę, którą może sprawdzić każdy, w każdym momencie, bez konsekwencji albo wielkiego przygotowania.

Ilekroć przyłapiesz się na wahaniu, to znaczy, że przyszła pora na przełamanie się! Otwiera się pięciosekundowe okno możliwości i powinieneś odliczyć 5… 4… 3… 2… 1…, aby się przełamać i wznieść ponad wszelkie wymówki.

Moja opinia

Oprócz samej reguły, którą już zastosowałam i wiem, że działa! Mamy wiele przykładów ludzi, którzy jej użyli, i opowiadają, jakie ona przyniosła korzyści w ich życiu i im samym. W „Reguła 5 sekund” wyjaśniony jest mechanizm, dlaczego ta reguła działa, po prostu odliczanie zatrzymuje negatywne myśli, strach, lęki czy miliony wymówek, a w czasie odliczania nabieramy rozpędu do działania. Z drugiej strony liczenie od 5 do 1 zajmuje nam tylko 5 sekund i sprawia, że od liczenia do konkretnej akcji jest krótki czas na decyzję i rozpoczęcie działania.