Siedmiu mężów Evelyn Hugo – Taylor Jenkins Reid

with Brak komentarzy
Siedmiu mężów Evelyn Hugo - Taylor Jenkins Reid

„Siedmiu mężów Evelyn Hugo” Taylor Jenkins Reid  to historia ciekawa, wręcz niebanalna. Akcja książki dzieje się na przestrzeni lat 50-70 XX wieku. Jeżeli jesteście ciekawy, jak mogą wyglądać intrygi, zaplanowany marketing w tym czasie, wśród gwiazd Hollywood ta książka jest na pewno dla Was.

O czym książka?

Książka „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” opowiada o losach młodej dziennikarki Monique, która marzy aby zrobić wielką karierę. Szansa na to spada na nią znienacka, ponieważ dostaje propozycję nie do odrzucenia. Ma okazję przeprowadzić wywiad z Evelyn Hugo – aktorka, która ma za sobą imponującą karierę w Hollywood. Warunek jest jeden, książka może ukazać się dopiero po śmierci autorki .

Siedmiu mężów Evelyn Hugo

Książka „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” opowiada o Hollywood i zaczyna się w latach 50 XX wieku. Możemy przyjrzeć się, z czym świat wtedy się mierzył, jakie były problemy, jak radzono sobie w świecie filmowym. Bardzo fajnie czyta się o intrygach, zagrywkach na mediach, sposobach na reklamę w czasach, kiedy nie ma jeszcze internetu, i informacje nie są tak łatwe do sprawdzenia czy zdobycia. Dużo miejsca Taylor Jenkins Reid poświęca w powieści problemom związanych z LGBTQ+. Jak w tamtych czasach temat był bardzo niewygodny, a podejrzenia mogły zniszczyć karierę. 
Intrygi samej Evelyn Hugo, kalkulacje czy też wygoda spowodowały, że bohaterka w swoim życiu miała aż siedmiu mężów. A tak naprawdę kogo kochała?

Moja opinia

Powieść czyta się bardzo szybko i sprawnie, wciąga dzięki zwartej akcji. Czytelnik się przy niej nie nudzi, a jeśli choć trochę interesuje Was świat Hollywood, albo jesteście ciekawi, jak wszystko działało przed cyfryzacją świata, ta książka dobrze to pokazuje.
Główną bohaterką jest Evelyn Hugo, której emocje, myśli poznamy dokładnie. Dowiemy się również co może być podłożem jej późniejszego postępowania i motywy kolejnych lat jej życia.
Książka w napięciu trzyma do ostatniej chwili. Uważam, że powieść jest dobrze napisana, intryguje, ciekawi, wciąga i sprawia, że czytelnik nie ma ochoty się od niej oderwać.