Siła wewnętrznej wolności – Ulrich Schnabel

with Brak komentarzy
Siła wewnętrznej wolności - Ulrich Schnabel

„Siła wewnętrznej wolności” Ulrich Schnabel to książka o umiarkowanie optymistycznym nastawieniu, uwzględniające zarazem „bolesną świadomość wielkiej liczby przeciwności losu”.

Siła wewnętrznej wolności

Sam autor wskazuje, że nie jest to podręcznik pozytywnego myślenia ani poradnik, jak być optymistą, odpornym na wszelkie kryzysy. Ani nie chodzi o naiwną nadzieję, że ostatecznie wszystko jakoś się ułoży.
Z książki dowiemy się teoretycznie ale też na podstawie przykładów z czego płynie wewnętrzna siła, jak się objawia i jak ją w sobie rozwijać.
Jaka jest recepta na siłę wewnętrznej wolności? Odważ się mieć nadzieje, unikaj ciągłego wpatrywania się w smartfona, szukaj rezonansu, podążaj za sensem, przekaż coś inny, wypoczywaj, ruszaj się, miej dystans do siebie, pielęgnuj w sobie poczucie humoru, poszerz perspektywę. Czemu to tak ważne? I jak praktycznie to zrobić, warto zagłębić się w lekturę książki 🙂

Najprostszą strategią, aby zwiększyć swoją wewnętrzną siłę i optymizm, jest zatem otoczenie się silnymi, optymistycznymi ludźmi, bo automatycznie przejmujemy ich nastawienie.

Moja opinia

Książka „Siła wewnętrznej wolności” nie jest banalnym poradnikiem „jak żyć”. Jest za to bardzo ciekawą książka, która może zainspirować wiele osób. Co mnie w niej urzekło? Że ma wiele prostych, oczywistych ale często zapominanych przez nas rad, wskazówek, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach. Autor podkreśla, że niełatwe sytuacje, są wpisane w nasze życie. Powinnieśmy podchodzić do nich łagodnie, szukać w nich jakiś wskazówek dla siebie, lekcji. Ulrich Schnabel w swojej książce powołuje się na wiele publikacji badań, które dają ciekawych odkryć. A historie zwykłych ale jakże niezwykłych ludzi inspirują i dają siłę do działania.
Książkę czyta się bardzo dobrze (chociaż pierwsze strony nie wciągnęły mnie na początku). Nie ma w niej nudy, a równowaga pomiędzy historiami, badaniami a wskazówkami jest zachowana.

„Pewnego dnia wszyscy umrzemy, Snoopy” – mówi melancholijnie, na co pies odpowiada wesoło: „Tak, ale przez wszystkie pozostałe dni żyjemy.”

O książce

Książka składa się z 7 rozdziałów. Zawierają one informacje o lęku, wolności, nadziei, kreatywności, uwolnieniu się przed beznadzieją, sile oraz o postawie ciała i pogodzie ducha. Pomiędzy rozdziałami znajdziemy historię ludzi, którzy wykazali się siłą wewnętrzną. Są to godni podziwu ludzie, którzy w niezwykły sposób poradzili sobie z trudnymi sytuacjami. Mogą być dla nas przykładem do czego zdolni jesteśmy jako ludzie, i czego możemy dokonać.
Przewagą tej książki nad innymi jest to, że znajdziemy w niej sporo informacji na temat badań, publikacji specjalistów, dowodów naukowych.