Siła woli to mit! – Benjamin Hardy

with Brak komentarzy
Siła woli to mit! - Benjamin Hardy

„Siła woli to mit! Znajdź ukryte klucze do sukcesu” Benjamin Hardy to książka, która obala dotychczasowe twierdzenia. Przecież wszyscy wiemy, że żeby dokonać ważnych zmian w naszym życiu niezbędna jest silna wola. Ale czy na pewno?

Większość ludzi popełnia błąd, uznając, że szczęście to brak obciążenia. Chcemy, aby nasze życie było łatwe, pozbawione wyzwań i problemów. Trakcję niezbędną do tego, aby w kontrolowany sposób podążać w życiu naprzód, zyskujemy jednak właśnie dzięki obciążeniu. Za jego sprawą stajemy się silniejsi, co ułatwia nam stawianie czoła przeciwnościom losu.

Siła woli to mit!

Siła woli jest jak mięśni, który trzeba trenować, ale też ma ograniczone zasoby. W czasie użytkowania się po prostu wyczerpuje. Jeśli nie silna wola to co?
Benjamin Hardy bardzo mocno przekonuje, że bardzo duży wpływ na nasze zmiany zachowań, postępowania, realizacji swoich celi ma środowisko. Środowisko szeroko pojęte np. rodzina, znajomi, pracownicy, ale też nawyki, sposób bycia, miejsce, w którym mieszkamy.
Wyjście z nałogu jest możliwe ale potrzebne jest do tego zmiana środowiska ale też inni ludzie koło nas. Bez wsparcia innych ludzi, chociażby jednej osoby, bardzo trudno a wręcz często niemożliwe jest wprowadzenie zmian w naszym życiu.

Jesteśmy wypadkową pięciu osób, z którymi spędzamy najwięcej czasu.

Co sądzę o książce?

Książka „Siła woli to mit!” pokazuje dlaczego tak właśnie jest. Choć to najkrótsza część książki. Większość z niej zajmują informacje co działa aby można było dokonać zmian. I to właśnie środowisko szeroko pojęte to klucz do sukcesu.
W książce znajdziemy dużo konkretnej informacji, jak wprowadzić czasem bardzo drobne, a czasem bardzo poważne zmiany w naszym życiu. Na przykład odinstalować aplikacje, w których tracimy najwięcej czasu, nie zabierać do sypialni telefonu czy telewizorów. Jak walczyć z rozpraszaczami, czyli zastosować metodę „Jeżeli – To”. Oprócz tego znajdziemy konkretne przykłady z życia innych ludzi. Jak planują swój dzień, jak dokonali pewnych zmian.
Książkę czyta się bardzo fajnie, jest napisana w bardzo przystępnym języku. Brakuje mi jedynie więcej przykładów konkretnych metod, zasad, które można wprowadzić w życie.