Słodkie życie – Krystyna Mirek

with 12 komentarzy

Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 360

„Słodkie życie” Krystyna Mirek opowiada historię trzydziestoletniej kobiety, które nie jest szczęśliwa. Nie ma przyjaciół, mieszka z rodzicami i jest od nich zależna, ma pracę, ale ona nie sprawia jej przyjemności. Wszystkie nieszczęścia, które ją spotykają są spowodowane jej otyłością. Kornelia jest tak bardzo zdegustowana swoją nadwagą, że nie jest w stanie spojrzeć na siebie w lustrze, zakłada cokolwiek byle byłoby czarne.

Kornelii słodkie życie to słodycze, którymi obżera się wieczorami, kiedy zamyka się w swoim pokoju. Zjada je szybko i łapczywie bo ciągle się martwi, że ktoś ją przyłapie.

Główna bohaterka reprezentuje dużą część naszej społeczności, kobiet skupionych tylko na swoim wyglądzie i uważających, że jak będą mieć tyle i tyle kilogramów, albo będą nosić taki a nie inny rozmiar to w końcu będą szczęśliwe.

Krystyna Mirek połączyła ciepłą, sympatyczną historie (choć chwile grozy też w niej można znaleźć) z ciekawym przesłaniem do ludzi, że samemu warto wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zacząć żyć, jak się chce, wychodząc do ludzi i po prostu być miłym i się uśmiechać. Bo jeden ciepły uśmiech może wiele zmienić.