Steve Jobs człowiek, który myślał inaczej – Karen Blumenthal

with Brak komentarzy„Steve Jobs człowiek, który myślał inaczej” to książka opowiadająca o życiu sławnego Steve Jobs. Losy jego zostały przedstawione od lat młodzieńczych aż do jego śmierci.

Piękna historia o człowieku, który chciał żyć i funkcjonować inaczej niż powszechnie, obyczajowo zostało to przyjęte. Musiał przedzierać szlaki, pokazać, że jest konsekwentny, iść za głosem intuicji i się nie poddawać.
Oczywiście jak każdy człowiek dzięki wielu doświadczeniom uczył się nowych rzeczy i zmieniał samego siebie. Wiedział, że chce stworzyć coś niezwykłego. Po wielu nieudanych próbach w końcu mu się udało, ale nie spoczął na laurach tylko wymyślał dalej i dalej. Dzięki niemu używamy świetnej jakości laptopów, tabletów, smartfonów i wielu innych gadżetów, bez których w dzisiejszym świecie nie wyobrażamy sobie funkcjonować.
Prawdy Steve:

Wierzył, że punkty da się połączyć. Wierzył, że podróż jest nagrodą. Szedł za głosem serca. Nie zadowalał się „dość dobrym”. Robił to, co kocha. A jeśli nie potrafił pokochać tego, co zrobił. przerabiał to aż do skutku. Starał się przeżyć każdy dzień tak, jakby naprawdę miało znaczenie, jeszcze zanim zachorował na raka. Och i jeszcze jedna rzecz. W wywiadzie z 1998 roku i później, w przemówieniu do absolwentów, mówił o Whole Earth Catalog (Katalogu całej Ziemi), niezwykłej publikacji popularnej w jego szkolnych czasach. Wspomniał ostatni numer, w którym na okładce z tyłu było zdjęcie dalekiej wiejskiej drogi. I napis: „Bądź wciąż głodny. Głodny wiedzy”.

 

Zapisz