Strażniczka miodu i pszczół – Cristina Caboni

with Brak komentarzy

 

Strażniczka miodu i pszczół - Cristina Caboni

„Strażniczka miodu i pszczół” Crisitna Caboni zabiera nas w przecudowny świat miodu i pszczół. Główną bohaterką jest Angelica Senes, młoda kobieta, która zawodowo zajmuje się jeżdżeniem po świecie i pomaganiem pszczelarzom w rozwiązywaniu ich problemów związanych z pszczołami.
Kocha swój zawód wędrownej pszczelarki ale ciągle nie czuje się szczęśliwa i nie umie znaleźć swojego miejsca na ziemi. Do momentu, kiedy dowiaduje się, że odziedziczyła spadek po swojej ukochanej Jaji, Margherity. Sardynia to miejsce, gdzie wszystko się zaczęło dla Angelica i znowu ma tam wrócić, tylko czy znajdzie tam szczęście?
Jak na kobiecą powieść przystało, jest oczywiście wątek miłosny. W życiu Angelica pojawi się jej dawna miłość z czasów dzieciństwa.

 

Miód

Wiedzieliście, że każdy rodzaj miodu może przynieść konkretne korzyści dla naszego ciała i ducha? Miód może być zbierany z bardzo różnych roślin, nie tylko akacjowy, wielokwiatowy, spadziowy, lipowy czy też gryczany. W książce dowiadujemy się, że mogę też być odmiany miodu, jak chruścina jagodna, dzika wiśnia, eukaliptus, koniczyna, lawenda, rozmaryn.

  

Strażniczka miodu i pszczół – moja opinia

Okładka jest przepiękna. Oczarowała mnie od razu, aż ma się ochotę ją przeczytać. Książka jest typowo kobieca i czyta się ją świetnie, powieść wciąga od pierwszych stron!

Moim zdaniem powieść z jednej strony jest łatwa i przyjemna ale z drugiej porusza ważne kwestie dla każdego z nas.

„Strażniczka miodu i pszczół” to między innymi historia, jak blisko człowiek może żyć w symbiozie z pszczołami. Dowiadujemy się dużo informacji na temat funkcjonowania ula, hierarchii, zależności między pszczołami, i jak dużo korzyści płynie z dobrodziejstwa, jakie dają nam pszczoły.

Z drugiej strony Crisrina Caboni pokazuje, jak zdarzenia z przeszłości, nierozwiązane sprawy, tajemnice mają wpływ na nasze życie.

Z pozoru straszne wydarzenia niespodziewanie nabierają zupełnie innego znaczenia. Nie zawsze ich konsekwencje są negatywne. Często wskazują nowe możliwości. Sekret polega na tym, by umieć je rozpoznać. – Widzisz je dopiero wtedy, gdy jesteś gotowy.

Bardzo podobał mi się wątek dotyczący kobiecej solidarności, kobiety z wioski  stworzyły spółdzielnie, w której każda z nich wykorzystywała rzeczy, które lubi, albo robią najlepiej, np. pieczenia chleba, haftowanie czy sprzedaż miodu.

Wydawnictwo: Muza, 2018
Liczba stron: 448