Tam gdzie jesteś – Tomasz Betcher

with Brak komentarzy
Tam gdzie jesteś - Tomasz Betcher

„Tam gdzie jesteś” Tomasza Betchera to na pierwszy rzut oka romansidło, sama okładka nawet na to wskazuje, bez czytania streszczenia książki. Ale czy na pewno tylko i wyłącznie romantyczna opowieść?

O czym książka?

Książka „Tam gdzie jesteś” opowiada o dwójce osób, która spotyka się w nieoczekiwanym momencie ich życia.
Adam jest bezdomnym, żyjący od kilku lat na ulicy, poranionym człowiekiem, który bez pozwolenie zamieszkam w doku letniskowym Anny Turskiej. Główna bohaterka, matka syna, który dopiero osiągnął pełnoletność, psycholog z zawodu, która pracuje w banku i bardzo lubi to zajęcie. Poznajemy ją w momencie, kiedy podjęła decyzję o złożeniu pozwu rozwodowego. Chce rozwieść się z mężem, który cieszy się nieposzlakowaną opinią i jest współwłaścicielem największej kancelarii prawnej w Trójmieście.

„Tam gdzie jesteś” Tomasza Betchera

To opowieść romantyczna, co do tego nie ma wątpliwości. Nie jest to typowa powieść tego gatunku. Książka przepełniona jest cudownymi opisami przyrody. Dodatkowo postacie są świetnie napisane, łatwo nam wejść w ich skórę, poznajemy ich myśli wewnętrzne, odczuwamy namacalnie ich stany emocjonalne, lęki i obawy.
Sama historia nie jest banalna, ale bardzo fajnie poprowadzona akcja, która zaskakuje, dzięki temu czyta się ją świetnie, z zapartym tchem i nie chce się skończyć.

Moja opinia

Książkę „Tam gdzie jesteś” czyta się bardzo szybko, fabuła wciąga i jest niebanalna. Jest to cudowna powieść na spokojny wieczór.
Autor w swojej powieści przybliża nam problem bezdomności oraz wykluczenia społecznego. Nie każdy człowiek, który nie posiada domu, to narkoman czy pijak. Każda osoba ma jakąś historię i czasem dobrze albo wręcz warto ją poznać. Tomasz Betcher pokazuje w swoim dziele różne oblicza miłości i związków.