Test na miłość – Helen Hoang

with Brak komentarzy
Test na miłość - Helen Hoang

„Test na miłość” to najnowsza książka Helen Hoang po cieszącej się popularnością książce „Więcej niż pocałunek„. Ciepła i przezabawna powieść o miłości ale nie tylko. W tej książce (tak, jak w poprzedniej) główny bohater powieści ma zespół Aspergera. Sprawia to, że książka jest jeszcze bardziej ciekawa i intrygująca.

Test na miłość

Historia banalna, on Khai, wybitny specjalista od finansów. Ma problem z emocjami i cierpi na zespół Aspergera, uważa, że nie umie przeżywać takich emocji jak miłość czy żal. Ona, Esme, śliczna ale uboga dziewczyna. Skuszona ślubem z Amerykaninem postanowiła wyjechać i spróbować swojego szczęścia za oceanem. Całą intrygę zainicjowała matka Khai.
Pierwsze lody zostały przełamane i wszystko wydaje się, że idzie w dobrym kierunku. Esme zakochuje się w nieznajomym, który niestety twierdzi, że nie jest w stanie odwzajemnić jej uczucia. Co z tego wyniknie? Musicie przeczytać całą opowieść 🙂

Moja opinia

Helen Hoang po raz drugi napisała książkę, którego głównym bohaterem jest osoba z zespołem Aspergena. Dzięki temu, że główny bohater „Test na miłość” ma tą formę autyzmu, czytelnik ma możliwość dowiedzieć się, w jaki sposób osoba z tym zespołem myśli, czuje i dlaczego jego zachowanie jest tak niestandardowe do powszechnie znanych. To bardzo otwierające i pozwalające na zrozumienie i zaakceptowanie ludzi z zespołem Aspergena. To jest wielki plus tej książki.
Oprócz tego powieść jest lekką i przyjemną, opowieścią o miłości, zakochaniu, codziennych kłopotach.