Top 10 książek o kobietach na Dzień Kobiet

with Brak komentarzy

 

Międzynarodowy Dzień Kobiet! Bo w nas kobietach jest wielka siła i myślę, że dziś bardziej niż kiedyś to pokazujemy i sobie wielce cenimy! Świętujmy więc nasz cudowny dzień!

Top 10 książek o kobietach na Dzień Kobiet to zestawienie moim zdaniem niezwykłych osobowości, bo tak, jak każda z nas jest inna, ma swoje priorytety, marzenia i pragnienia, tak również w literaturze znajdziemy niezwykłe bohaterki. 

 

Niezwykle dzielna i waleczna kobieta, która za swój zawód wybrała fotografowanie konfliktów wojennych, opowiada w swojej książce, jak to wygląda naprawdę
To właśnie robię – Lynsey Addario

 
Matka, która nosząc w łonie swoje dziecko, powinna ten czas spędzać radośnie bo w końcu dziecko to błogosławieństwo. Dla Poli i jej męża ten czas jest wypełniony strachem, niepewnością i obawą w związku z decyzjami, jakie muszą podjąć.

Stan nie! błogosławiony – Magdalena Majcher


Agnieszka Maciąg – piękna, zdolna, popularna, ale nie do końca szczęśliwa? W swojej książce podpowiada, jak odnaleźć spokój, szczęście, harmonię ze sobą.
Pełnia życia – Agnieszka Maciąg

Anka za zamkniętymi drzwiami swojego pokoju przeżywa koszmar. Jej własny, ukochany mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie, tylko dlatego, że nie udało jej się utrzymać ciąży.

Pozorność – Natalia Nowak-Lewandowska

 

Jodi po ukąszeniu przez kleszcza, zaczyna poważnie chorować, choroba nie pozwala jej normalnie żyć i funkcjonować. Kiedy była już „na samym dnie” postanowiła zrobić projekt:

Milion cudownych listów – Jodi Ann Bickley


Kobieta, która poświęciła swoje życie aby opiekować się dziećmi. Cały czas skoncentrowana jest tylko na nich. Zapomina całkowicie o sobie, aż pewnego dnia ze zmożoną siłą odzywa się choroba-białaczka.

Betty opowiada swoją historię, kiedy po wielu namowach postanawia na wakacje wyjechać wraz ze swoją córką do kraju męża – Iranu, nieoczekiwanie zostaje zakładniczką obcego kraju, męża, któremu ufała, nieznanej jej rodziny. Postanawia za wszelką cenę wydostać stamtąd siebie i córkę.

Tylko razem z córką – Betty Mahmoody

 

Promyczek to kobieta anioł, ciepła, otwarta, radosna, nie szukająca w ludziach urazu. Ideał? Nie miała idealnego życia, a wręcz przeciwnie życie podkładało jej ciągle kłody pod nogi. Jak to się robi, że pomimo takich przeżyć, jest się bohaterem, którego pokochają miliony?

Młode kobiety zwabione idealistycznymi mowami, obietnicami wkraczają za zamknięte drzwi zakonu i ślubują, że będą wypełniać każdą wolę Matki Przełożonej. Czy ich życie wygląda dalej tak pięknie, jak obiecywano? Czemu są piętnowane, kiedy chcą odejść?

Zakonnice odchodzą po cichu – Marta Abramowicz

Mistrzynie to trzynaście wyjątkowych i wspaniałych kobiet, które w swoich dziedzinach osiągnęły mistrzostwo pomimo, że w większości to
był dotąd świat zarezerwowany dla mężczyzn.

Zapisz