Tylko Cross – Sylvia Day

with 6 komentarzy
Wydawnictwo Wielka Litera, 2016
Liczba stron: 433

 

„Tylko Cross” to ostatnia część sagi miłosnej Dotyk Crossa, a moja pierwsza dzięki przeczytanej rekomendacji Tygrysicy.

Czytelnik zastaje bohaterów w niecodziennej sytuacji a mianowicie z pierwszych kart książki dowiadujemy się, że główni bohaterowie Gideon Cross i Eva wzięli potajemny ślub a niedługo później podjęli decyzję o chwilowej separacji. Każdy z bohaterów ma swoje tajemnice oraz swoją pokręconą przeszłość. Czy uda im się nawzajem zaufać, żeby zdarzenia z
przeszłości nie miały niepożądanych skutków w teraźniejszości? Czy będą umieli się otworzyć na tyle, aby wyjawić sobie prawdę, która jak wiele sekretów może dzielić dwóch zakochanych w sobie osób?

Książkę czyta się lekko dzięki przystępnemu językowi i dość szybkiej fabule. Sylvia Day w życie Evy i Gideona wplatała wiele wątków i wiele tajemnic, które wraz z kolejnymi przeczytanymi rozdziałami przybliża nas do rozwiązania ich i zaskakują wielokrotnie przebiegiem akcji. Autorka zastosowała, coraz częściej stosowany przez innych autorów, zabieg
pokazywania kolejnych losów bohaterów raz z perspektywy Gideona a następnie z perspektywy Evy. Moim zdaniem dzięki temu zabiegowi mamy możliwość poznać myśli i perspektywę obydwóch postaci i nie utożsamiamy się z jednym bohaterem ale mamy możliwość przeanalizowania ich rysu psychologicznego.

 

Jest takie powiedzenie, że czyny przemawiają głośniej niż słowa. Ale słowa wciąż są potrzebne. Musimy mówić i musimy być słuchani.

 

Zapisz