Umysł, ciało, dom. Sekret harmonijnego życia – Tisha Morris

with 1 komentarz

Czy kiedykolwiek wybierając miejsce swojego zamieszkania opierałeś się na pierwszym wrażeniu, na odczuciach jakie miałeś, kształcie mieszkania lub domu, na numerze pod jakim masz zamieszkać?

W momencie zakupy mieszkania lub domu patrzysz tylko na to jak dużo będzie kosztować, ile wyniesie rata, czy daleko będzie do pracy, szkoły, centrum, jak wygląda i ile ewentualnie będzie trzeba „włożyć” w lokal żeby można było tam zamieszkać prawda?

Z książki  „Umysł, ciało, dom. Sekret harmonijnego życia” Tisha Morris dowiadujemy się, że trzeba spojrzeć również na inne elementy, które mogą nam pomóc ale również zaszkodzić w naszym życiu. Nie wiarygodne ? Przykłady w książce pokazują, że jednak coś w tym jest.

Wybierając mieszkanie/dom najważniejsze elementy to:
– jak sami odbieramy ten dom, co nam mówi intuicja
– każdy z domowników miał jakąś przestrzeń dla siebie
– kształt działki, mieszkania, domu
– numerologia domu, mieszkania, klatki schodowej
– przepływ energii
– stary czy nowy dom
– siatka Bagua, która pokaże nam czy dobrze ulokowane są pomieszczenia oraz czy nie brakuje jakiś kątów, pomieszczeń itd

Oczywiście zawsze można prosić o pomoc specjalistę od feng shui, który doradzi nam co zmienić, co zastosować i jak będzie najlepiej aby przyciągać zdrowie, pieniądze, spokój a odganiać od siebie niekorzystne zjawiska.

Zapisz